Lech zagra z Barceloną!

Wydaje się to wręcz niewiarygodne, ale już w sobotę i niedzielę Lech zmierzy się z Barcelona, Evertonem i Legią Warszawa! W Arenie grać będą przyszłe gwiazdy stadionów - dziś... dziewięcioletnie.

Niewykluczone, że za 10 czy 15 lat któryś z piłkarzy grających w Lech Cup będzie występował w najsilniejszych europejskich klubach. Szanse na to są spore, bo w Poznaniu zagrają nie tylko najlepsze polskie kluby, ale również adepci futbolu z FC Barcelona, Evertonu, Sportingu Lizbona, Bröndby Kopenhaga, Slavii Praga czy Tennis Borussia Berlin. To znakomita okazja, by porównać piłkarski poziom naszych dziewięciolatków z rywalami z innych krajów.

Kierownik drużyny Lecha Poznań z rocznika 1989 Włodzimierz Majdowski jest spokojny o postawę swojej drużyny. Mali lechici rywalizowali już z drużynami z zachodniej Europy. - Graliśmy w turnieju w Niemczech z rywalami, których poziom sportowy mógłbym sklasyfikować jako trochę powyżej średniej. Zajęliśmy tam pierwsze miejsce, podobnie jak później w turnieju w Heerenveen, który jednak miał słabszą obsadę - twierdzi. - Z takimi rywalami trzeba grać dobrze, bo jak będziesz przegrywać po 0:5 czy 0:6, to nikt cię nie zaprosi - twierdzi Majdowski.

Młodzi piłkarze Lecha nie przegrywają w turniejach, a to stwarza im możliwość rywalizacji z coraz silniejszymi przeciwnikami. Między 20 a 23 marca "Kolejorz" z rocznika 1989 wystąpi w wielkim turnieju w Barcelonie, gdzie jego przeciwnikami będą m.in. Villarreal, Valencia CF, Real Saragossa, Manchester United, Arsenal Londyn, Juventus Turyn czy AS Roma. - Pojedziemy trochę wcześniej na zgrupowanie do Hiszpanii. Tam kilka treningów przeprowadzimy wspólnie z zespołem Barcelony - dodaje kierownik Lecha.

Podział na grupy wygląda następująco:

Grupa A: Warta Poznań, Salos Szczecin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Sporting Lizbona, Tennis Borussia Berlin, Slavia Praga, Lech II Poznań.

Grupa B: Poznańska 13, Zagłębie Lubin, Korona Kielce, Legia Warszawa, FC Barcelona, Everton FC, Broendby Kopenhaga, Lech I Poznań.

- Bardzo dobra jest Slavia Praga, a w Sportingu Lizbona szkolenie dzieci zaczyna się jak mają 7 lat. Już wtedy część dzieci uczy się grać pod kątem normalnej piłki nożnej, a reszta pod kątem futsalu - twierdzi Majdowski. W zespole Lecha w sobotę również wystąpi siedmioletni chłopiec. - Na pewno nie będzie odstawał umiejętnościami od starszych o dwa lata kolegów - dodaje.

W trakcie turnieju odbędzie się trening dopingu kibiców Lecha. - Jak dziewięciolatki to usłyszą, to pewnie niejednemu nogi się ugną i częściej spojrzy na trybuny, niż na to co się dzieje na boisku - przyznaje Majdowski.

Dawniej młodzi piłkarze Lecha nie mieli możliwości rywalizować z największymi klubami Europy. - Za moich czasów grało się w turniejach organizowanych przez kluby, które były w dobrej komitywie z Lechem, jak Carl Zeiss Jena czy Energie Cottbus - mówił kapitan dorosłego Lecha Piotr Reiss. - Przywoziło się wtedy piłki - dodał z uśmiechem.

Program Lech Cup 2007

Sobota

godz. 8.00 - zbiórka drużyn grupy A

godz. 8.25 - prezentacja zespołów grupy A

godz. 8.40 - rozpoczęcie spotkań w grupie A (20 spotkań)

godz. 13.40 - przewidywane zakończenie spotkań w grupie A

godz. 13.45 - zbiórka drużyn grupy B

godz. 14.30 - prezentacja zespołów grupy B

godz. 14.45 - rozpoczęcie spotkań w grupie B (20 spotkań)

godz. 19.45 - przewidywane zakończenie spotkań w grupie B

Niedziela

godz. 8.15 - zbiórka

godz. 8.45 - dokończenie spotkań grupowych (16 pojedynków)

godz. 13.00 - zakończenie spotkań grupowych

godz. 13.05 - mecz o 15. miejsce

godz. 13.20 - mecz o 13. miejsce

godz. 13.35 - mecz o 11. miejsce

godz. 13.50 - mecz o 9. miejsce

godz. 14.05 - mecz o 7. miejsce

godz. 14.30 - pierwszy półfinał (1A - 2 B)

godz. 14.50 - drugi półfinał (2A - 1B)

godz. 15.10 - mecz o 5. miejsce

godz. 15.25 - występ Kolejorz Girls

godz. 15.30 - mecz o 3. miejsce (2x10 min)

godz. 15.55 - występ Kolejorz Girls

godz. 16.00 - finał (2x10 min)

godz. 16.25 - występ Kolejorz Girls

godz. 16.30 - zakończenie turnieju, wręczenie nagród