Suwalski mikst wygrał w Rosji

Nadia Kostiuczyk i Robert Mateusiak z SKB Litpol-Malow Suwałki okazali się najlepsi wśród par mieszanych na zawodach w Rosji.

Mikst z Suwałk ostatnio brał udział w dwóch niezwykle prestiżowych turniejach w Azji. Tam jednak w silnie obsadzonych zawodach z pulą nagród wynoszącą ćwierć miliona dolarów nie spisał się najlepiej. Powetował to sobie podczas imprezy w stolicy Rosji. Chociaż trzeba przyznać, że w Moskwie zabrakło badmintonistów ze ścisłej czołówki światowej.

Kostiuczyk i Mateusiak bez problemów przechodzili przez kolejne rundy zmagań. W zasadzie dopiero w sobotnim półfinale musieli się sporo natrudzić, aby pokonać rywali. Suwalczanie ostatecznie wygrali jednak 2:1 (21:16, 20:22, 21:11) z parą z Anglii Suzanne Rayappan/David Lindley. Tym samym wczoraj zagrali o pierwsze miejsce w imprezie. Za rywali mieli szósty mikst w rankingu światowym z Chin Yang Yu/Hanbin He. Nasza para, która jest 11. na światowych listach, wygrała po godzinnym boju 2:1 (25:23, 13:21, 21:13).

Na półfinale swój udział na zawodach w Moskwie zakończył natomiast debel Kostiuczyk/Kamila Augustyn (Piast B Słupsk). Polki przegrały w nim 0:2 (12:21, 13:21) z reprezentantkami Tajwanu Yu Chin Chien/Wen Hsing Cheng.

Najsłabiej z naszych zawodników spisał się męski debel Mateusiak/Michał Łogosz. Nasza para, jak już informowaliśmy w piątek, przegrała w ćwierćfinale z duetem z Danii i odpadła z dalszej rywalizacji.