Turniej barbórkowy w Łęcznej

Sportowym akcentem Barbórki oprócz biegu w Łęcznej był turniej tenisowy rozgrywany na sztucznej trawie w hali Górnika.

W grach pojedynczych triumfowali gracze spoza Łęcznej. W kategorii do 45 lat Jan Papierz z Zamościa pokonał w finale Marka Serafina ze Świdnika 6:4, 7:6, a w grupie starszej - powyżej 45 lat - Zbigniew Kowalski z Lublina zwyciężył po zaciętej walce Krzysztofa Rutkowskiego (Górnik Łęczna) 3:6, 6:4, 10:6. Za to w grze podwójnej górnicza para Rutkowski/Dariusz Mirosław nie miała sobie równych, a w decydującym o I miejscu pokonała duet Damian Chabrowski/Grzegorz Wójtowicz 6:3, 6:4. Na zdjęciu od prawej: Krzysztof Rutkowski, Dariusz Mirosław i Marek Maj, wiceprezes Stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna, organizatora turnieju. W ten weekend zapowiada się kolejna ciekawa impreza na kortach Górnika - drużynowe mistrzostwa Polski juniorów, oczywiście z udziałem gospodarzy.