Zmiany w składzie i sparingi Olimpii

Część zawodników elbląskiej Olimpii trenuje indywidualnie, pozostali pod nieobecność Tomasza Wichniarka, szkoleniowca zespołu, mają zajęcia z asystentem Jerzym Fiłonowiczem

7 stycznia trzecioligowcy rozpoczną przygotowania do rewanżowej rundy. W drużynie z województwa warmińsko-mazurskiego szykują się spore zmiany w składzie.

Pierwszym piłkarzem, który opuścił Elbląg, jest Sławomir Mazurkiewicz - przeniósł się do Górnika Łęczna (czwarte miejsce w III lidze, grupie IV). Władze klubu rozstały się także z Ernestem Matusewiczem. Nie wiadomo, czy w rundzie wiosennej wystąpi również Rafał Lepka, który nosi się z zamiarem zakończenia swojej przygody z piłką nożną.

Z kolei swoją przydatność do innych klubów sprawdzają Arkadiusz Koprucki i Adrian Fedoruk - obydwaj byli na testach w drugoligowej Lechii Gdańsk.

Drużynę z Elbląga natomiast prawdopodobnie zasilą dwaj zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg - Rafał Onofryjuk i Artur Kowalczyk, choć jak zapowiadają władze, nie będą to jedyne wzmocnienia.

W zimowej przerwie sztab szkoleniowy zaplanował dla piłkarzy szereg kontrolnych spotkań. Obecnie pewnymi rywalami Olimpii są: Wierzyca Pelplin, Narew Ostrołęka, ŁKS Łomża, Granica Kętrzyn, Rodło Kwidzyn. Prowadzone są jeszcze rozmowy z innymi potencjalnymi przeciwnikami: rezerwami gdyńskiej Arki występującej w IV lidze grupie pomorskiej (17. miejsce), drugoligową Lechią Gdańsk (3. miejsce, II liga), młodymi piłkarzami Legii Warszawa występującymi w Młodej Ekstraklasie, Kaszubią Kościerzyna (10. miejsce, III liga, II grupa), Cartusią Kartuzy (14. miejsce III liga, II grupa), Zniczem Pruszków (6. miejsce, II liga), Huraganem Morąg (2. miejsce, IV liga grupa warmińsko-mazurska) i Zatoką Braniewo (5. miejsce, IV liga grupa warmińsko-mazurska).

Piłkarze Olimpii wywalczyli w rundzie jesiennej 14 punktów i zajmują 12. pozycję w tabeli (z dorobkiem czterech zwycięstw, dwóch remisów i dziewięciu porażek). Pierwszy ligowy pojedynek wiosną podopieczni Tomasza Wichniarka zagrają w połowie marca - na wyjeździe zmierzą się z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Sparingi Olimpii

26 stycznia - Wierzyca Pelplin (Gdynia) - III liga, II grupa, 9. miejsce

2 lutego - Narew Ostrołęka (Kętrzyn) - IV liga grupa mazowiecka, 5. miejsce

16 lutego - ŁKS Łomża (Kętrzyn) - II liga, 15. miejsce

27 lutego - Granica Kętrzyn (Kętrzyn) - IV liga grupa warmińsko-mazurska, 15. miejsce

1 marca - Rodło Kwidzyn (Kwidzyn) - III liga, II grupa, 16. miejsce