Pływacy Kormorana biją krajowe rekordy

Olsztyńscy pływacy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Po udanych występach Krzysztofa Pielowskiego i Mateusza Pacholczyka na Zawodach Krajów Europy Środkowej (w Rumunii zdobyli sześć medali), tym razem juniorzy klubu MTP Kormoran wystartowali w mistrzostwach Polski seniorów

W Gorzowie Wielkopolskim mimo młodszego wieku popłynęli bez kompleksów zdobywając brąz w sztafecie 4 X 200 m stylem dowolnym. W składzie Pielowski, Bartosz Hura, Krzysztof Piekut, Paweł Gilski olsztynianie osiągnęli czas 7:46,55, który wystarczył nie tylko na medal, ale również na pobicie dotychczasowego rekordu Polski 17- i 18-latków.

- Samo awansowanie do finałów "A" na mistrzostwach seniorów, bądź co bądź młodszych pływaków, to już duży sukces - mówi Jacek Puciło, trener MTP Kormoran Olsztyn. - Otrzymaliśmy wiele telefonów, a także SMS-ów z gratulacjami, to naprawdę bardzo miłe.

Bohaterem klubu z Warmii i Mazur został Krzysztof Pielowski, który indywidualnie jeszcze trzykrotnie poprawiał krajowe rekordy 16-latków: czwarte miejsca na 800 m (czas 8:21,78) i 1500m (15:35,41) oraz siódme na 400 m (3:57,20) dowolnym. Płynąc stylem dowolnym uplasował się również na 12 pozycji na 200 m.

- Bardzo się cieszę z osiągnięć Pielowskiego, ale nie należy zapominać o harmonijnym rozwoju kariery tego zawodnika - kontynuuje Jacek Puciło. - Fajnie, że jest w tak wysokiej formie, natomiast wybiegając myślą bardziej do przodu nasuwa się pytanie "jak utrzymać obecny poziom sportowy i co zrobić, by był jeszcze wyższy?". Trzeba sobie zdawać sprawę, że dopiero przyszłoroczne zawody są dla nas najistotniejsze. Mam namyśli mistrzostwa Europy juniorów w Belgradzie oraz mistrzostwa świata młodzieżowców w Monterey w Meksyku. W Gorzowie najbardziej pozytywnie, mimo wszystko zaskoczył mnie wynik osiągnięty przez Pielowskiego na 1500 m. Nie tak dawno w Rumunii dopłynął bardzo zmęczony z czasem 15:55 i odczucia po tym starcie nie były pozytywne. Na mistrzostwach seniorów z kolei żadna długość basenu nie sprawiała mu problemu, walczył o jak najlepszy wynik.

Dobry występ indywidualnie zanotował także Paweł Gilski. Zawodnik Kormorana płynąc stylem dowolnym zajmował miejsca: szóste na 800 m, ósme na 400 m oraz 10 na dystansie 1500 m.

Podopieczni Jacka Puciło mają teraz tydzień na regenerację sił, a już w dniach 8-9 grudnia wezmą udział w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego, które odbędą się w Giżycku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.