Czarna sobota II-ligowych ekip siatkarskich

Siatkarze Pronaru Hajnówka przegrali w sobotę po pięciosetowej walce z zespołem z Ostrołęki i stracili pozycję lidera rozgrywek. Pozostałe nasze ekipy II-ligowe również poniosły porażki

Hajnowianie przegrali z Pekoplem Ostrołęka i to rywale wskoczyli na pierwszą pozycję w tabeli.

- W dwóch pierwszych partiach zabrakło nam trochę konsekwencji w końcówkach, popełniliśmy błędy przede wszystkim w przyjęciu i zakończyły się one naszymi porażkami - tłumaczy Paweł Blomberg, trener Pronaru. - Właśnie dość trudną zagrywką rywale wyrządzili nam najwięcej szkód. Ponadto bardzo dobrze grali też środkiem. Oczywiście jednak nie jest tak, że nie mogliśmy wygrać tego spotkania. W piątym secie trwała wyrównana walka do stanu 11:11, niestety pojedyncze błędy zaważyły o końcowym wyniku. Porażka w Ostrołęce to jednak nie jest jakiś dramat, jestem przekonany, że wrócimy jeszcze na pozycję lidera. A w ogóle najważniejsze jest po sezonie zasadniczym zajęcie miejsce w pierwszej czwórce, która powalczy o awans, a nie kto jest liderem.

Poza czołową czwórkę po porażce w Siedlcach wypadli zawodnicy Ślepska Augustów.

- Nigdy nie skarżymy się na sędziów, ale tym razem nie możemy się powstrzymać. Szczególnie w końcówce czwartego seta popełnili kardynalne błędy, dzięki którym to rywale odnieśli zwycięstwo - mówi drugi trener Ślepska Antoni Kolasiński.

Kolejne przegrane zaliczyły nasze żeńskie zespoły. Siatkarki Jedynki Łomża nie zdołały nawet nawiązać wyrównanej walki z głównym faworytem do awansu Budowlanymi Łódź. Natomiast zawodniczki z Białegostoku również nie były w stanie uszczknąć choćby punktu w konfrontacji z ekipą z Aleksandrowa Łódzkiego.

Pekpol Ostrołęka - Pronar Hajnówka 3:2

Sety : 25:23, 25:23, 16:25, 20:25, 15:12.

Pronar : Woroniecki, Saczko, Staniewski, Guindo, Niemiec, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Wójcik, Żyliński.

Ósemka Siedlce - Ślepsk Augustów 3:1

Sety : 21:25, 25:19, 25:21, 25:23.

Ślepsk : Malczewski, Gołębski, Babińczuk, Szlejter, Korpak, Rudzewicz Kowalko (libero) oraz Wróblewski, Augustynowicz.

Inne wyniki 7. kolejki : AZS II Olsztyn - Armat Kozienice 3:0; Legia Warszawa - GTS Gdańsk 3:0; Wilga Garwolin - WTS Warka 2:3.

Tabela II ligi mężczyzn

2. Pronar Hajnówka 7 17 19:6

5. Ślepsk Augustów 7 11 15:12

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play-out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu

Budowlani Łódź - Jedynka Łomża 3:0

Sety : 25:13, 25:16, 25:10.

Jedynka : Dąbrowska, Skowrońska, A. Surawska, M. Surawska, Chomutnik, Panas Sęk (libero) oraz Karpińska, Lubińska.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - BTPS Białystok 3:0

Sety : 25:14, 25:10, 29:27.

BTPS : Olszyńska, Piwko, Sasimowicz, Właszczuk, Mróz, Szulborska, Obacz (libero) oraz A. Korol, M. Korol, Bartoszuk, Okruszko.

Inne wyniki 7. kolejki : ŁKS Łódź - Legionovia Legionowo 1:3; Politechnika Radom - AZS AWF Warszawa 3:0; Nike Ostrołęka - Sparta Warszawa 3:1.

Tabela II ligi kobiet

8. Jedynka Łomża 7 4 8:19

10. BTPS Białystok 7 2 4:21

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play-out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu