Dudek dla Sport.pl: Ebi jeszcze się przełamie

Real Madryt pokonał 3:1 Racing Santander. Rezerwowy bramkarz Królewskich, Jerzy Dudek bardzo chwalił po spotkaniu Ebiego Smolarka z drużyny rywali. Skrzydłowy reprezentacji Polski był bliski strzelenia gola, ale zabrakło mu szczęścia - piłka trafił w słupek.

Relacja z meczu

Jerzy Dudek dla Sport.pl

Ebi był jednym z najlepszych zawodników w Racingu. Szukał gry, nie bał się, nie chował za plecami kolegów. Chciał być jak najczęściej przy piłce. To jest pozytyw tego meczu dla Racingu.

Natomiast trzeba powiedzieć, że przegrali dość łatwo.

My byliśmy dwa dni po ciężkim meczu w Bremie i wiedzieliśmy, że jeśli nie rozstrzygniemy spotkania na początku, to będzie potem coraz trudniej. Tymczasem Racing dał się po dziecinnemu wciągnąć na naszą połowę i skontrować.

To jest tym dziwniejsze, że w innych meczach grali zupełnie inaczej. Widać Madryt jest dla nich nieszczęśliwy, bo przegrali tutaj z Atletico 0:4, a teraz z Realem 1:3, czyli stracili w Madrycie więcej goli niż we wszystkich pozostałych dwunastu meczach razem wziętych.

Co do Ebiego, to rozmawiałem z nim po meczu i powiedziałem mu, że jak będzie grał tak dobrze i odważnie jak dotychczas, to pech minie. Ebi przełamie się i będzie strzelał gole w lidze hiszpańskiej jak w reprezentacji.