Piłkarze OKS zmierzą się z drugoligowcami

Znany jest już szczegółowy plan przygotowań trzecioligowego OKS 1945 do rundy wiosennej. Olsztynian czekają kontrolne mecze, m.in. z drugoligowymi drużynami z Trójmiasta

Na półmetku rozgrywek podopieczni Andrzeja Nakielskiego zajmują wysokie drugie miejsce w tabeli. W 15 pojedynkach wywalczyli 32 punkty - zanotowali na koncie 9 zwycięstw, pięć remisów i jedną porażkę. Zmagania zakończyli w połowie listopada, ale to nie oznacza, że od tego czasu przebywają na urlopach. Co prawda w ubiegłym tygodniu podstawowi piłkarze mieli trochę odpoczynku, bo podczas sparingu z czwartoligową Granicą Kętrzyn (przegranym 2:4) testowani byli głównie nowi zawodnicy z niższych lig.

Kilka dni wolnego wziął także trener Andrzej Nakielski, który w najbliższych dniach ma zamiar odwiedzić Czesława Michniewicza, byłego już szkoleniowca m.in. Zagłębia Lubin. Obydwaj znają się z czasów studenckich z gdańskiego AWF.

- Obecnie trenujemy cztery razy w tygodniu, ale nie są to typowo piłkarskie zajęcia - mówi szkoleniowiec OKS. - Większość zawodników regeneruje siły, bo przecież nie obyło się bez różnego rodzaju urazów. Co do mojego spotkania z Czesławem Michniewiczem, to mam nadzieję, że nauczę się czegoś nowego i przywiozę ze sobą sporo materiałów (śmiech).

Z klubem do końca grudnia związani są jeszcze Marek Śnieżawski, Piotr Trzciński, Dawid Wiśniewski oraz Paweł Szymański, którzy w najbliższym czasie muszą szukać sobie nowych pracodawców. Nadal nie wiadomo, czy w OKS zostanie Kamil Graczyk i Tomasz Żakowski.

Już w następny piątek OKS zagra w Kętrzynie z tamtejszą Granicą, ale i tym razem na boisko wybiegną nowi zawodnicy. Piłkarze z pierwszego zespołu trenować będą do 20 grudnia, ponownie spotkają się na początku przyszłego roku. 19 stycznia w sparingowym pojedynku ich przeciwnikiem znów będzie Granica. Nic w tym dziwnego, bo tylko w Kętrzynie znajduje się jedyne w naszym województwie wymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Następnie olsztynian czekają wyjazdowe mecze z drugoligowcami: ŁKS Łomża (w Łomży gra Paweł Sędrowski, wychowanek OKS) oraz Polonią Warszawa (występują w tym zespole dwaj olsztynianie - Piotr Kulpaka i Piotr Klepczarek, który obecnie leczy kontuzję).

Przez osiem dni trzecioligowcy przebywać będą na obozie przygotowawczym w Kołobrzegu (6-13 lutego), gdzie spotkają się młodymi piłkarzami Lecha Poznań, a także z Kotwicą. W drodze powrotnej na wicelidera trzeciej ligi czekać będzie gdańska Lechia, zespół walczący o awans do ekstraklasy. W drugiej lidze na co dzień grają także kolejni przeciwnicy Pelikan Łowicz i Arka Gdynia (w składzie z Norbertem Witkowskim, wychowankiem Stomilu).

Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur spotkają się jeszcze z pierwszą i drugą drużyną Huraganu Morąg.

Być może w połowie stycznia w Kętrzynie odbędzie się towarzyski turniej, w którym wystąpi m.in. Lechia Gdańsk.

Rywale OKS 1945

- 7 grudnia, 19 stycznia - Granica Kętrzyn - IV liga warmińsko-mazurska (Kętrzyn) - Jeszcze do niedawna kętrzynianie byli solidnymi czwartoligowcami, jednak rundy jesiennej nie mogą zaliczyć do udanych. Do tej pory wygrali tylko dwa mecze, jeden zremisowali i 12 przegrali. Nic więc dziwnego, że Granica zajmuje 15, przedostatnie miejsce w wojewódzkich zmaganiach.

- 26 stycznia - ŁKS Łomża - II liga, (w Kętrzynie) - do drugiej ligi ŁKS awansował po sezonie 2005/06. Obecnie, podobnie jak roku temu, także broni się przed spadkiem. Łomżanie plasują się na 15 miejscu, ich bilans to 18 zdobytych punktów - 5 zwycięstw, 3 remisy i 11 porażek.

- 2 lutego - Polonia Warszawa - II liga (Warszawa) - po spadku z ekstraklasy (sezon 2005/06) ponownie dobija się do jej bram. To czego nie udało się w poprzednim roku być może uda się teraz. Piąta pozycja i pięć punktów straty to lidera to przecież niewiele. W 19 spotkaniach Czarne Koszule zdobyły 32 punkty - 9 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek.

- 6 lutego - Lech Poznań (Kołobrzeg) - to nie będzie sparing z pierwszoligowcem, lecz z młodymi zawodnikami, którzy na co dzień występują w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Zajmują w niej szóste miejsce.

- 9 lutego - Kotwica Kołobrzeg , III liga, II grupa (Kołobrzeg) - 3 miejsce po rundzie jesiennej i strata ośmiu punktów do lidera ze Świnoujścia. Nie jest wykluczone, że wiosną przynajmniej dwóch piłkarzy będzie broniło barw elbląskiej Olimpii (Kowalczyk, Onofryjuk). Bilans: 9 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki

- 13 lutego - Lechia Gdańsk , II liga (Gdańsk) - po wielu latach posuchy piłka w Trójmieście odrodziła się na dobre. Trzecie miejsce, dwupunktowa starta do pierwszego i drugiego miejsca oznacza, że w Gdańsku po 11 latach (w sezonie 1995/96 dokonano fuzji z poznańską Olimpią) być może znów zagości ekstraklasa. Bilans dotychczasowych występów to 10 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. W 19 ligowych pojedynkach 35 punktów.

- 23 lutego - Pelikan Łowicz , II liga (Łowicz) - po zwycięskich barażach z Kmitą Zabierzów awansowali na zaplecze ekstraklasy. Na utrzymanie w tej klasie rozgrywek raczej bez szans - ostatnie miejsce, 9 punktów, 2 remisy i 3 zwycięstwa.

- 1 marca - Arka Gdynia , II liga (Gdynia) - 11. pozycja w ubiegłym sezonie w I lidze i degradacja za udział w korupcji o klasę niżej. Trzecie miejsce w rozgrywkach, w 19 spotkaniach 34 punkty (11 zwycięstw, 6 remisów, 2 porażki).

- 6/7 marzec - Huragan Morąg - IV liga (Morąg) - czołowy zespół w grupie warmińsko-mazurskiej. Główny cel to awans do nowo utworzonej trzeciej ligi. Do lidera z Iławy strata pięciu punktów.

*data sparingu, zespół, klasa rozgrywek