Sezon halowy rozpoczęty

PIŁKA NOŻNA. Ledwo dobiegły końca rozgrywki ligowe na powietrzu, a już rozpoczęły się zmagania w halowej odmianie piłki nożnej. Podczas minionego weekendu w Radomiu odbyły się dwa takie turnieje dla najmłodszych adeptów futbolu.

Zawody z udziałem 20 drużyn z całej Polski w kategorii trampkarzy (rocznik 1993) zorganizował na obiektach MOSiR Młodzik Radom. Z kolei w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 rywalizowali chłopcy urodzeni w roku 1998 i młodsi.

W pierwszym turnieju mało gościnni okazali się gospodarze zmagań. Podopieczni Tomasza Dziubińskiego wręcz zdeklasowali rywali, wygrywając siedem spotkań i remisując mecz otwarcia. W finale Młodzik pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Łukasz Szymczak, Patryk Wolski i Mateusz Radecki. Wolski oprócz zdobycia pucharu za triumf w imprezie może pochwalić się także wyróżnieniem dla najlepszego strzelca turnieju. Na swoim koncie zanotował bowiem 12 celnych trafień. Najlepszym bramkarzem Młodzik Cup został Daniel Zając z KSZO Ostrowiec, a najwszechstronniejszym piłkarzem - Marcin Zawiślak z Sandecji.

W turnieju zorganizowanym przez Orlika Radom triumfował zespół rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Łodzianie w finale po dramatycznym i emocjonującym meczu pokonali gospodarzy 3:2. Trzecie miejsce przypadło Legionowi Radom, który w finale pocieszenia rozgromił pierwszy zespół ŁKS-u 6:1. Nagrodę dla najlepszego strzelca imprezy otrzymał zdobywca dziewięciu goli Mikołaj Napora z Orlika.