Lider za mocny dla rezerw Mlekpolu AZS

Czwartej przegranej w obecnym sezonie doznali drugoligowi zawodnicy AZS UWM II. Olsztynianie na wyjeździe nie sprostali liderowi rozgrywek - Pronarowi Hajnówce - przegrywając 0:3

Rywale podopiecznych Andrzeja Grygołowicza jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w pierwszej lidze, do której, jak się okazuje, chcą jak najszybciej powrócić. Opór wyżej notowanym przeciwnikom olsztynianie postawili tylko w pierwszym secie, zakończonym zwycięstwem drużyny z Podlasia do 31. Następne partie były już tylko formalnością dla gospodarzy - wygrane do 14 i 19.

- Na początku mecz był bardzo wyrównany - mówi Grygołowicz. - Przy stanie 32:31 dla Pronaru sędzia pomylił się na naszą niekorzyść. Ta decyzja miała duży wpływ na moich zawodników w drugim secie, w którym nie potrafili się odnaleźć. Następnie prowadziliśmy 8:4 i nadzieje na zwycięstwo trochę odżyły, ale szybko rywale nas doszli i przegonili.

W następnej kolejce nasi siatkarze zmierzą się we własnej hali z KKS Kozienice.

Tak zagrał AZS UWM II: Pietkiewicz, Wawrzyniak, Stańczuk, Władziński, Jacyszyn, Tański, Pichłacz (l) oraz Habel, Krzan, Wiśniewski, Gadomski

Wyniki 6. kolejki

Pronar Hajnówka - AZS UWM II Olsztyn 3:0, WTS Warka - Ósemka Siedlce 0:3, Ślepsk Augustów - Pekpol Ostrołęka 1:3, GTS Gdańsk - Wilga Garwolin 1:3, KKS Kozienice - Legia Warszawa 3:1