6. kolejka II ligi siatkarzy i siatkarek

Siatkarze z Hajnówki mieli problemy tylko w pierwszym secie spotkania z rezerwami AZS-u Olsztyn. Drugi raz w II lidze żeńskiej wygrała Jedynka Łomża.

- Popełniliśmy za dużo błędów i dlatego graliśmy w pierwszej odsłonie aż do 33 punktów - twierdzi Eugeniusz Saczko, wiceprezes klubu z Hajnówki. - Później już było zdecydowanie łatwiej. Po raz kolejny bardzo dobrze przyjmował nasz libero Tomasz Knasiecki.

Po piętach Pronaru depcze wciąż Pekpol Ostrołęka. Hajnowianie liczyli na pewno na pomoc zespołu z Augustowa, który podejmował wicelidera rozgrywek. Jednak siatkarze Ślepska doznali trzeciej porażki, a drugiej we własnej sali. Podopieczni Adama Aleksandrowicza przegrali z Pekpolem 1:3.

- Całkowicie zawiodło przyjęcie zagrywki - mówi Aleksandrowicz. - Ostrołęka odrzuciła nas od siatki, tak jak my mieliśmy to zrobić z rywalami. Wobec tego nie mogliśmy nic zrobić w ataku. Najważniejsze, że nadal utrzymujemy się w czołowej czwórce ligi.

Po raz drugi w sezonie radowały się zawodniczki Jedynki Łomża. Chociaż do zwycięstwa z ŁKS-em Łódź potrzebowały pięciu setów, mimo że wygrywały już 2:0, a w pierwszej partii pozwoliły ugrać rywalkom tylko siedem punktów.

- Zawsze boję się tak wysokich wygranych - twierdzi Mirosław Skawski, trener Jedynki. - Wtedy w zespół wstępuje rozprężenie.

Niestety, nadal bez zwycięstwa pozostaje ekipa BTPS-u Białystok. Klub ten w tygodniu odłączył się od struktur AZS-u Białystok i teraz występuje samodzielnie w II lidze. Tym samym drużyna z Ligi Siatkówki Kobiet została zespołem rezerw. Ale trener BTPS-u Sebastian Grzegorek mógł za to dołączyć do składu swoje wychowanki z Oczka Białystok. W II lidze zadebiutowały więc: Julita Olszyńska, Marta Okruszko (obie 15 lat) i Małgorzata Właszczuk (14 lat), a następne dwie nastolatki mają zagrać w najbliższym czasie.

BTPS przegrał jednak w sali II LO przy ul. Narewskiej 0:3 z Nike Ostrołęka.

- Przenieśliśmy się do sali II LO ze względów oszczędnościowych, a także dlatego, że dziewczyny mówiły, iż lepiej im się tutaj gra - tłumaczy Grzegorek. - Przegraliśmy, ale teraz widzę chociaż sens pracy. Młode zawodniczki mają gdzie się ogrywać i rozwijać. A analizując tabelę, widzę szansę na utrzymanie.

Pronar Parkiet Hajnówka - AZS II Olsztyn 3:0

Sety : 33:31, 25:14, 25:19

Pronar : Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Żyliński, Saczko, Knasiecki (libero) oraz Zrajkowski, Niemiec

Ślepsk Augustów - Pekpol Ostrołęka 1:3

Sety : 22:25, 25:23, 20:25, 21:25

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Gołębski, Netter, Korpak, Babińczuk, Kowalko (libero) oraz Rudzewicz, Wróblewski

Pozostałe spotkania 6. kolejki : Armat Kozienice - Legia Warszawa 3:1, GTS Gdańsk - Wilga Garwolin 1:3, WTS Warka - Ósemka Siedlce 0:3

Tabela II ligi

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu

Jedynka Łomża - ŁKS Łódź 3:2

Sety : 25:7, 25:23, 21:25, 20:25, 15:9

Jedynka : Skowrońska, Lencka, Surawska, Chomutnik, Sobolewska, Karpińska, Sęk (libero) oraz Lubińska, Panas, Dąbrowska

BTPS Białystok - Nike Ostrołęka 0:3

Sety : 19:25, 17:25, 13:25

BTPS : Olszyńska, Piwko, Sasimowicz, Właszczuk, Mróz, A. Korol, Obacz (libero) oraz M. Korol, Tobiś, Bartoszuk, Okruszko, Szulborska

Pozostałe spotkania 6. kolejki : Legionovia Legionowo - Politechnika Radom 3:0, AZS AWF Warszawa - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1, Sparta Warszawa - Budowlani Łódź 0:3

Tabela II ligi

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu