Grad medali świętokrzyskich juniorów na mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi

Aż trzynaście medali - pięć złotych, po cztery srebra i brązy - zdobyli przedstawiciele trzech świętokrzyskich klubów na mistrzostwach Polski juniorów (do lat 20 i 23) w wyciskaniu sztangi leżąc w Werbkowicach.

W rywalizacji pań zawodniczki z regionu stawały na podium tylko w grupie starszej. Rywalizację w wadze do 60 kg wygrała Magdalena Słoma z Tęczy Społem Kielce (wycisnęła 65 kg) przed Magdaleną Nobis z Wikinga Starachowice (55 kg), a w kat. do 56 kg trzecia była kolejna starachowiczanka Karolina Kalwat (57,5 kg). Po dwa medale - zarówno do lat 20, jak i 23 - zdobyli Kamil Pasieka z Wikinga (pierwszy w wadze do 56 kg z wynikiem 90 kg), Michał Konarski z Black & White Ostrowiec (drugi w 56 kg - 80 kg) oraz Oktawian Litwiński ze Starachowic (trzeci w 52 kg; 55 kg).

W wyższych kategoriach świętokrzyscy siłacze zdobywali medale tylko do lat 23. Klasą dla siebie był Paweł Surmański z Vikinga, który z wynikiem 235 kg zwyciężył nie tylko w wadze do 100 kg, ale także w rywalizacji open. Złoto w wadze do 125 kg zdobył także jego kolega klubowy Arkadiusz Staszewski (również 235 kg). Na podium stawali też kielczanie z Tęczy Społem - w wadze do 75 kg drugi był Bartosz Pałysiewicz (190 kg), a w kat. do 90 kg lokatę niżej zajął Łukasz Magiera (również 190 kg).

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn Viking był trzeci.

Copyright © Agora SA