Dawid Kubiec pierwszy w Grand Prix PZLA w biegach przełajowych

Zawodnik KKL Fart Kielce zdobył Grand Prix w tej specjalności w punktacji za 2007 rok.

20-letni kielecki biegacz zwyciężył z dorobkiem 81 punktów. Zdobył je za wygrane w dwóch biegach w Kielcach (3 marca i 10 listopada), a także za czwarte miejsce w biegu w Krakowie (31 marca) i szóste w finale cyklu we Wrocławiu (17 listopada). Kubiec pokonał zaledwie o punkt Radosława Kłeczka (LLKS Osowa Sien) i o osiem Kamila Murzyna ze Śląska Wrocław. Szósty wśród mężczyzn był Karol Szczęk z STS Skarżysko (37 pkt.), pierwszą dziesiątkę zamyka Paweł Obarski (35), a w drugiej - na 13. miejscu - jest kolejny z biegaczy z Kielc Piotr Koń (32). Te wyniki spowodowały, że kielecki klub zdecydowanie wygrał punktację punktację drużynową (77 oczek przed Śląskiem Wrocław).

W rywalizacji pań Juvencie Kobex Starachowice zabrakło do podium 2,5 pkt. i razem z trzema innymi klubami została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Ósmą lokatę zajęły biegaczki KKL Fart, a 11. Delfina Połaniec. Indywidualnie Agacie Dróżdź z Juventy Kobex przypadło ex equo z pięcioma innymi zawodniczkami szóste miejsce (12 pkt.). Dwunasta była Agnieszka Nawrot z KKL Fart, a 13. - w dużej grupie - druga starachowiczanka Iwona Różycka.

Najlepsze były Izabela Trzaskalska i reprezentowany przez nią MUKS Terespol.