Sport w skrócie

Druga próba w Pucharze

W niedzielę o godz. 12 ma zostać rozegrany ostatni mecz 1/8 Pucharu Polski na szczeblu okręgu, w którym Sparta Kazimierza Wielka podejmować będzie czwartoligowych Czarnych Połaniec. Mecz został przełożony, bo boisko gospodarzy nie nadawało się do gry. Olimpia Pogoń Staszów, która nie pojechała na mecz z Victorią Skalbmierz, zostanie ukarana walkowerem.

Energy w górę

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach II ligi futsalu zawodnicy Energy Ostrowiec. Znów we własnej hali, pokonując Elektrociepłownię Rzeszów 6:4 (3:0). Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Tomasz Rak i Marcin Boguś, po jednej Szczepan Dziewięcki i Marcin Zawadzki. Kolejne spotkanie ligowe ostrowczanie, którzy po tej wygranej awansowali na 7. miejsce w grupie I, rozegrają w sobotę 1 grudnia w Mikołowie z Teamem Kamionka.

Energy: Rak - Kostrzewa, Świć, Kamiński, Boguś oraz Dobrowolski, Dziewięcki, Zawadzki, Barański, Sadłowski.

Wygrywali w Ciechanowie

Dwa pierwsze miejsca i jedno drugie to dorobek pięcioosobowej reprezentacji Kieleckiego Sportowego Klubu Taekwon-do na Mazovia Cup w Ciechanowie. W walkach juniorek najlepsza w wadze do 50 kg była Paulina Przytuła, a wśród juniorów rywalizację w układach formalnych zwycięsko zakończył Wojciech Brzozowski. W finale walk w kat. do 65 kg juniorów przegrał trzeci z zawodników KSKT Paweł Murgała.