Dawid Kostecki znów powalczy w Rzeszowie

15 grudnia podczas gali Senator Night of the Champions kibice boksu zawodowego w Rzeszowie będą mogli znowu zobaczyć w akcji Dawida ?Cygana? Kosteckiego.

- Będzie to gala, na której zaprezentujemy to, co mamy w tej chwili najlepsze - zapowiada Piotr Werner, promotor grupy Hammer KonckOut Promotions. W Rzeszowie boksować mają bowiem Ukrainiec Siergiej Babicz, Krzysztof Bienias, Rafał Jackiewicz, Paweł Kołodziej oraz Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i rzeszowianin Dawid "Cygan" Kostecki. - Chcemy zaprezentować rzeszowskiej publiczności Krzyśka Włodarczyka, a także dać szansę Dawidowi na kolejną walkę u siebie. Dawid w walce wieczoru będzie się bił o tytuł interkontynentalny IBC lub tytuł mistrza świata IBC - mówi Werner. - Czekamy teraz na decyzję Roya Jonesa Jr., czy zwakatuje tytuł mistrza świata IBC. Jeśli tak, to Dawid walczył będzie już w grudniu o ten tytuł, a jeśli nie, to będzie pierwszym kandydatem do walki o ten tytuł z Jonesem - dodaje.

Od tego, o co walczył będzie Kostecki, uzależnione jest znalezienie mu przeciwnika. - Na razie przygotowuje się niemal bez przerwy. Przeciwnika poznam pewnie za kilka dni. W tym tygodniu rozpoczynam natomiast sparingi - mówi "Cygan". - Na pewno będzie to mocny rywal, bo na tym poziomie nie ma już słabych bokserów - dodaje Werner.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19.30, a bilety na nią można będzie nabywać już od najbliższego poniedziałku, 26 listopada w hali Podpromie, w centrum handlowym Europa, w kinie Zorza, w hipermarkecie Tesco i w kinie Helios. Wejściówki kosztować będą od 15 do 40 złotych na trybuny i od 30 do 200 na krzesełka wokół ringu. Transmisję z gali przeprowadzi Polsat i Polsat Sport.

Z Irlandią już w czwartek

Wcześniej jednak, bo już w najbliższy czwartek, kibice w Rzeszowie będą mogli oglądać w akcji amatorów. O godzinie 19 w hali Podpromie dojdzie bowiem do międzynarodowego meczu Polska-Irlandia w boksie amatorskim. Bilety na tą imprezę można nabywać w Rzeszowie w hali na Podpromiu, w kinie Zorza (ul. 3 Maja 28), w sklepie Rzeszowianka (ul. Grunwaldzka 4) i w salonie Art. Rustico w hipermarkecie Tesco. Ceny wejściówek to 25 złotych na miejsca wokół ringu oraz 15 i 10 (ulgowe) na trybuny.

Dla naszych Czytelników mamy bilety na pojedynek Polska-Irlandia. Rozdamy je w czwartek.