Zapowiadają zwycięstwo na ringu

BOKS. W niedzielę radomska hala MOSiR będzie gościła czołowych pięściarzy polskiej ligi. Odbędzie się w niej mecz pomiędzy Mazowiecko-Gwardyjską a Warmińsko-Mazurską Drużyną Bokserską.

Zespół z Mazowsza zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. W dotychczasowych meczach podopieczni Stanisława Łakomca odnieśli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i trzykrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. Pięściarze z Mazur i Warmii plasują się z kolei na czwartym miejscu. - Teoretycznie rywal jest w naszym zasięgu. Zobaczymy, jak będzie w praktyce. Liczymy jednak na zwycięstwo - poinformował "Gazetę" trener Łakomiec.

Barwy Mazowsza reprezentuje na co dzień dwóch pięściarzy wywodzących się z Radomia - Michał Żeromiński i Tomasz Piątek. W niedzielę na ringu zobaczymy tylko tego pierwszego. - Tomek przechodzi rehabilitację i zastąpi go Bartosz Siemieniek - poinformował trener Łakomiec. Michał Żeromiński z kolei wystartuje w kategorii piórkowej (do 57 kg).

Organizatorzy zawodów postarali się także o atrakcje dla kibiców. Przed rozpoczęciem zmagań ligowych (o godz. 11.15) będzie można obejrzeć pięć walk juniorów z Radomia i Warszawy. Najciekawiej zapowiada się pojedynek reprezentanta Broni Michała Cieślaka z aktualnym mistrzem Polski Marcinem Sulęckim.

Wstęp na imprezę jest wolny.