Koniec ligi. Raków ma wolne

Kibice nie zobaczą już jesienią piłkarzy III i IV ligi w akcji. Ze względu na opady śniegu mecze zostały odwołane.

W środę nad dalszą grą III-ligowców obradowali przedstawiciele Wydziału Gier Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który sprawuje w tym sezonie pieczę nad rozgrywkami III grupy. - Zadecydowaliśmy, że kończymy ligę - mówi przewodniczący WG Robert Rongiers. - Piłkarze mają więc wolne aż do wiosny.

- Dobrze, że taką decyzję podjął odpowiedni organ, a nie jeden czy drugi klub, bo mogłoby dojść do jakichś niejasności - mówi trener Rakowa Robert Olbiński. - A tak musimy się po prostu dostosować. Nie ma co gdybać, czy lepiej byłoby zagrać, czy nie. Fakt jest taki, że zamykamy rozdział "runda jesienna".

Częstochowianie mieli rozegrać jesienią jeszcze dwa mecze: w sobotę przy Limanowskiego z Orłem i za tydzień w Głogowie z Chrobrym.

Rundę jesienną kończą też IV-ligowcy. Większość klubów optowała za szybkim zakończeniem rundy jesiennej. Co prawda drużynom udało się rozegrać XVI kolejkę, ale XVII została już odwołana. - Nie wiemy, w jakich warunkach zaczniemy grać na wiosnę, ale to dla nas dobra decyzja - dodaje Edward Flis, wiceprezes Włodara. - Biegać po błocie i śniegu nie ma sensu.