Pięć punktów rugbistów z Olsztyna

Ponad dwa miesiące czekali kibice WMPD PUDiZ na pierwsze zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Nastąpiło to w minioną niedzielę, kiedy podopieczni Leszka Borsa wygrali 29:7 z Orkanem Sochaczew

Zawodnicy z Olsztyna wygraną zadedykowali swojemu kapitanowi Piotrowi Silwanowiczowi, któremu kilka dni wcześniej urodził się syn.

Pierwsze punkty gospodarze mogli zdobyć już w 10. minucie, ale karnego na cenne oczka nie zamienił Grzegorz Buczek. Przewaga zawodników z Warmii i Mazur rosła z minuty na minutę. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo po trzech przyłożeniach olsztynianie prowadzili do przerwy 15:0.

W drugiej połowie zawodnicy WMPD PUDiZ nadal kontrolowali przebieg gry aż do 70. minuty, zdobywając kolejne punkty. Wówczas w szeregi naszej drużyny wdarło się rozluźnienie, co szybko wykorzystali goście - pięć punktów z przyłożenia zdobył Robert Pawelec, dwa kolejne z podwyższenia Przemysław Jeznach.

W spotkaniu przy ul. Gietkowskiej nie zabrakło ostrych starć - na drugą połowę nie wyszedł już Marcin Pawłowski, który doznał urazu barku. Z kolei Przemysławowi Bekierowi i Piotrowi Wardaszce trzeba było założyć szwy na głowę. Jakby tego było mało, ze złamanym nosem boisko musiał opuścić Marcin Fijałkowski. Dzięki zwycięstwu olsztynianie wzbogacili się o pięć punktów - cztery za zwycięstwo i jeden za cztery przyłożenia.

W następnym tygodniu (o ile pozwoli na to pogoda) do Olsztyna przyjadą Budowlani Łódź. Aktualni mistrzowie Polski w meczu na szczycie przegrali w sobotę z Arką Gdynia (drugi zespół w sezonie 2006/2007) 3:15.

WMPD PUDiZ: Żarnowski, Karłowicz 5, Zajączkowski 5 (P. Nowiński), P. Silwanowicz 5, Andrzejewski, Ivanovas 5, Flisiak, Pawłowski 5 (Bekier - Szymański), Wardaszko, Buczek 4 pd, Kolesinskas, Bieliauskas, Fijałkowski (S. Silwanowicz), Czaprowski, Jermak

żółta kartka: Piotr Wardaszko

Wyniki 9. kolejki

WMPD PUDiZ Olsztyn - Orkan Sochaczew 29:7, Budowlani Łódź - Arka Gdynia 3:15, Ogniwo Sopot - Posnania Poznań 10:32, Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 11:30, Skra Warszawa - Folc AZS AWF Warszawa 19:33