Czwarta wygrana Pronaru Hajnówka w II lidze

Pronar Parkiet Hajnówka pewnie wygrał bez straty seta swój czwarty mecz z kolei w II lidze. Podobnie jak w poprzednim tygodniu przegrał Ślepsk Augustów, a także żeńskie zespoły WSWFiT Białystok i Jedynka Łomża.

Hajnowianie w sobotę we własnej sali pokonali 3:0 Wilgę Garwolin.

- W każdym secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16, a później odskakiwaliśmy na kilka punktów - opowiada Paweł Blomberg, trener Pronaru. - Nie było nam tak łatwo, jak wskazuje wynik. To był naprawdę mecz na dobrym II-ligowym poziomie.

W następnej kolejce hajnowianie zmierzą się z Legią Warszawa, która wygrała 3:2 w Raczkach. Dla augustowian to druga porażka z rzędu, i znowu po tie breaku. Poprzednio przegrali z Wilgą.

- To były dwa podobne mecze - opowiada Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Wygrywaliśmy 2:1, a w czwartym secie mieliśmy sporą przewagę. Niestety, rywale nas dochodzili, a w końcówce okazaliśmy się gorsi. W końcówkach nie potrafimy skończyć kilku ataków, a także nie gramy blokiem. I takie są efekty.

Nadal meczu nie mogą wygrać siatkarki Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki. Tym razem białostoczanki na wyjeździe były zdecydowanie gorsze od drużyny AZS-u Warszawa.

Porażkę, również 0:3, ale po walce, poniosła też Jedynka Łomża. Podopieczne Mirosława Skawskiego we własnej sali z Jedynką Aleksandrów Łódzki dwa sety przegrały na przewagi.

- Mieliśmy pięć piłek setowych w drugim starciu, ale nie udało się wygrać tej partii - mówi Skawski. - Były też okazje do skończenia trzeciego seta. Gdybyśmy wyszli zwycięsko chociaż w jednym z tych setów, mecz potoczyłby się inaczej. Moje zawodniczki po prostu są jeszcze za mało doświadczone, by wygrywać takie końcówki.

Pronar Hajnówka - Wilga Garwolin 3:0

Sety : 25:21, 25:23, 25:19

Pronar : Woroniecki, Guindo, Staniewski, Jaskulski, Saczko, Żyliński, Knasiecki (libero) oraz Niemiec

Ślepsk Augustów - Legia Warszawa 2:3

Sety: 25:23, 22:25, 25:17, 22:25, 13:15

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Gołębski, Wróblewski, Korpak, Babinczuk, Kowalko (libero) oraz Netter, Augustynowicz, Rudzewicz

Pozostałe wyniki 4. kolejki : Armat Kozienice - GTS Gdańsk 3:0, Ósemka Siedlce - AZS II Olsztyn 2:3, WTS Warka - Pekpol Ostrołęka 1:3

Tabela II ligi mężczyzn

1. Pronar Hajnówka 4 12 12:0

3. Ślepsk Augustów 4 8 10:6

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu

AZS AWF Warszawa - WSWFiT Białystok 3:0

Sety : 25:13, 25:19, 25:14

WSWFiT : A. Korol, M. Korol, Sasimowicz, Mróz, Tobiś, Piwko, Obacz (libero) oraz Szulborska, Bartoszuk, Rapucha

Jedynka Łomża - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3

Sety : 18:25, 24:26, 27:29

Jedynka Łomża : Skowrońska, Chomutnik, Lencka, Surawska, Sobolewska, Dąbrowska, Śleszyńska (libero) oraz Karpińska, Sęk, Panas

Inne wyniki 4. kolejki : Legionovia Legionowo - Nike Ostrołęka 3:2, Sparta Warszawa - ŁKS Łódź 1:3, mecz Budowlani Łódź - Politechnika Radomska został przełożony.

Tabela II ligi kobiet

8. Jedynka Łomża 4 2 4:11

10. WSWFiT Białystok 4 1 2:12

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu