Młode szable ze Szczecina całkiem ostre

SZERMIERKA. Magdalena Wasyluk (Kusy Szczecin) i Daria Stelmach (UKS Rondo) wygrały rywalizację w swoich kategoriach wiekowych podczas Turnieju o Puchar Ziem Północnych.

W imprezie, która odbyła się w miniony weekend w hali przy ul. Narutowicza, wzięło udział 130 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Szwecji i Niemiec. W sobotę rywalizowały dziewczęta, drugiego dnia na planszy zobaczyliśmy młodych szermierzy.

W najmłodszej kategorii wiekowej (8-10 lat) triumfowała dziesięciolatka z klubu Rondo Szczecin - Daria Stelmach. Pozostałe miejsca na podium również zajęły reprezentantki naszego miasta - druga była Hanna Lemanowicz (UKS Gryfek), trzecią lokatę dzieliły Ola Olszewska ((UKS Rondo) i Grażyna Raube (Kusy).

Wśród 11-12-letnich szablistek oklaskiwaliśmy popisy kolejnej szczecinianki. Magdalena Wasyluk. Zawodniczka Kusego i multimedalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików była jedną z faworytek turnieju i w walce o złoty medal potwierdziła klasę. Trzecie miejsce w rywalizacji roczników 1995-1996 zajęła Aleksandra Szklarska (UKS Gryfek).

W najstarszej kategorii wiekowej (13-14 lat) dwie szablistki Kusego - Monika Leszkowicz i Agata Świtalska dotarły do półfinałów, ale tu musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Niedzielna rywalizacja chłopców nie obfitowała w sukcesy szczecinian. Faworyt rywalizacji 14-latków, turniejowa jedynka - Oskar Metza, nie zakwalifikował się do strefy medalowej i była to największa niespodzianka imprezy. Honoru Kusego bronili Kacper Maćkowiak (3. miejsce w grupie 11-12 lat) i Piotr Błażejczak (3. miejsce w rywalizacji najmłodszych).