I liga piłkarzy ręcznych: pierwsza wygrana Vive II

Podopiecznym Tomasza Strząbały udało się zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie po udanej pogoni w pojedynku z ASPR-em Zawadzkie.

Wisła Sandomierz- Stal Mielec 27:41 (11:22)

Wisła: Banaś, Serafin, Polit - Kuroś 5, Ogrodnik 5, Dusak 5, Pawelczyk 4, Gąsior 3, Ćwik 2, Szczerba 2, Mazur 1, Szklarski.

Gospodarze nie mieli najmniejszych szans w starciu z niepokonanym liderem i głównym kandydatem do awansu. Miłe wspomnienia zachowają jedynie z początku spotkania, kiedy to oni minimalnie prowadzili. W miarę upływu czasu dominacja gości uwidaczniała się coraz bardziej. Nie do zatrzymania byli najskuteczniejszy strzelec I ligi Grzegorz Sobut (11 trafień) i ekskielczanin z Vive Tomasz Mróz (10). - Nie mieliśmy żadnych atutów, a przeciwnik wszystkie. Ale nie ma się co dziwić, skoro my mamy problem ze spotkaniem się w komplecie na treningach, by poćwiczyć. Regularnie trenują tylko juniorzy, doświadczeni zawodnicy mają jeszcze inne obowiązki. Próbujemy to jakoś posklejać - mówi Marcin Marzec, trener Wisły, aktualnie niegrający, bo po raz drugi w tym roku skręcił nogę w kolanie i ma założony gips.

Vive II Kielce - ASPR Zawadzkie 27:26 (12:15)

Vive II: Czopek, B. Pawlak - Fiutek 6, Misiewicz 5, Sadowski 5, Bartczak 3, Juszczyk 2, Trojanowski 2, Smołuch 1, Gawęcki 1, Ł. Pawlak 1, Cioban 1, Kubillas.

Kielczanie musieli się mocno napracować na to zwycięstwo. Gospodarze doścignęli siódemkę z Zawadzkiego dopiero w 51. minucie (23:23). To efekt serii między 49. a 54. minutą, gdy zdobyli pięć bramek z rzędu - od stanu 20:23 do 25:23. Emocje się jednak nie skończyły. W ostatniej minucie przy jednobramkowym prowadzeniu kielczanie zgubili piłkę i goście mieli jeszcze 30 sekund na doprowadzenie do remisu. Nie udało się, choć ASPR grał w przewadze. W decydujących fragmentach dobrze radził sobie też w bramce Piotr Czopek.