Wygrana Rosasportu, porażka AZS-u

KOSZYKÓWKA. W siódmej kolejce spotkań drugiej ligi Rosasport Radom pokonał faworyzowaną Astorię Bydgoszcz, natomiast akademikom AZS-u AWF Katowice nie sprostali koszykarze Politechniki Radomskiej.

Rosasport sprawił nie lada niespodziankę w Bydgoszczy. Gospodarze są bowiem jednym z najlepszych zespołów ligi pod względem liczby zdobytych punktów. Radomianie od początku narzucili swój styl gry, nie pozwalając Astorii rozwinąć skrzydeł. Pierwszą kwartę podopieczni Piotra Ignatowicza wygrali różnicą 12 punktów i to zadecydowało o końcowym sukcesie Rosasportu. - Zagraliśmy konsekwentnie przez niemal całe zawody. Nie przytrafiały nam się chwile słabości, jak to miało miejsce podczas ostatnich meczów, i stąd nasz sukces - skomentował wygraną drugi trener radomian Robert Bartkiewicz.

Z kolei podopieczni Marka Brzeźnickiego po dwóch kwartach przegrywali 31:38, a na początku trzeciej odsłony rywale zwiększyli jeszcze przewagę. Potem nastąpił zryw Politechniki, w której szeregach wyróżniał się Piotr Plutka - zdobywca największej liczby punktów w meczu. Mimo doprowadzenia do remisu - głównie z powodu nieskuteczności - gospodarzom nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

KPSW ASTORIA BYDGOSZCZ - ROSASPORT RADOM 70:76

Kwarty: 16:28, 22:16, 16:17, 16:15. Rosasport: Kapturski 15, Wróbel 15, Sosnowik 13, Ignatowicz 13, Pawlak 6, Kogut 5, Zalewski 4, Teklak 3, Mroczek 2.

Pozostałe wyniki grupy A: Mostostal Białystok - OSSM PZKosz Warszawa 81:65, ŻTS Nowy Dwór Gdański - Pierniki MMKS Toruń 84:79, Legia Warszawa - Norgips Piaseczno 83:88, Tempcold AZS Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 96:59. Mecze: ŁKS Petrolinvest Łódź - Bonduelle Gniewkowo, OSSM PZKosz Sopot - AZS WSGK Kutno zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - AZS AWF KATOWICE 68:70

Kwarty: 14:15, 17:23, 24:18, 13:14.

Politechnika: Plutka 19, Wiklik 13, Chojecki 9, Badeński 5, Pycia 5, Wilk 5, Sebrala 3, Kulik 3, Piros 2, Mikina 2, Nędzi 2.

Pozostałe wyniki grupy C: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UMKS Kielce 74:79, Pogoń Ruda Śląska - MMKS Dąbrowa Górnicza 56:91, Cracovia Kraków - MOSiR Krosno 74:76, Hawajskie Koszule Żory - Wisła Kraków 65:69, Polonia POSiR REM II Przemyśl - Alba Chorzów 79:77.