Pewne zwycięstwo siatkarzy Pronaru Hajnówka

Siatkarze Pronaru Parkietu Hajnówka bez straty seta prowadzą w II lidze męskiej, w której pierwszej porażki doznał Ślepsk Augustów. Kolejne mecze przegrały nasze żeńskie zespoły II-ligowe.

Hajnowianie tym razem na wyjeździe łatwo rozprawili się z drużyną GTS-u Gdańsk.

- Oby więcej takich meczów, mało stresujących - mówi trener Paweł Blomberg. - Wyszliśmy na boisko w pełni skoncentrowani i nie mieliśmy problemów z wygraną.

Problemy mieli za to augustowianie. Po czterech wyrównanych setach w wyjazdowym pojedynku z Wilgą Garwolin, wyraźnie przegrali piątego.

- To była konsekwencja czwartego seta - opowiada trener Adam Aleksandrowicz. - Tam w końcówce na nasze pole wpadły trzy proste piłki, które po prostu nie powinny dać punktów rywalom. Tych trzech punktów zabrakło nam do wygranej 3:1. Ostatniego seta zaczęliśmy jeszcze od prowadzenia 2:0, ale potem graliśmy już coraz gorzej. Nie mogliśmy w czterech akcjach skończyć ataku, doszedł błąd w przyjęciu i zrobiło się 2:5.

Mimo porażki, Ślepsk zachował pozycję wicelidera rozgrywek.

Gorzej spisują się nasze żeńskie zespoły w II lidze. Białostocka ekipa występująca pod szyldem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki uległa 0:3 Legionovii Legionowo.

- Nawet nie mogę mieć pretensji do dziewcząt - mówi trenerka Natalia Tobolska. - Ciągle mamy rotację w składzie, nie możemy przygotować się normalnie do gry, gdyż niektóre zawodniczki trenują razem z pierwszym zespołem.

Siatkarki, które stanowiły o sile białostockiej ekipy rok temu, teraz występują w Nike Ostrołęka. Iwona Gosko, Urszula Iwaniuk i Małgorzata Sobolewska są pierwszoplanowymi postaciami zespołu z Ostrołęki, który łatwo pokonał naszego beniaminka, Jedynkę Łomża.

GTS Gdańsk - Pronar Hajnówka 0:3

Sety : 11:25, 18:25, 19:25.

Pronar : Woroniecki, Jaskulski, Staniewski, Saczko, Niemiec, Guindo, Knasiecki (libero) oraz Żyliński, Zdrajkowski.

Wilga Garwolin - Ślepsk Augustów 3:2

Sety : 25:19, 19:25, 22:25, 25:22, 15:7.

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Gołębski, Netter, Korpak, Babińczuk, Kowalko (libero) oraz Wróblewski, Rudzewicz, Augustynowicz.

Pozostałe wyniki 3. kolejki : Armat Kozienice - WTS Warka 3:1, Legia Warszawa - Ósemka Siedlce 2:3, AZS II Olsztyn - Pekpol Ostrołęka 1:3.

Tabela II ligi mężczyzn

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu

WSWFiT Białystok - Legionovia Legionowo 0:3

Sety : 18:25, 17:25, 13:25.

WSWFiT : Wierkin, A. Korol, M. Korol, Piwko, Sasimowicz, Szulborska, Obacz (libero) oraz Rapucha, Bartoszuk.

Nike Ostrołęka - Jedynka Łomża 3:0

Sety : 25:19, 25:19, 25:18.

Jedynka : Skowrońska, Surawska, Lencka, Sobolewska, Dąbrowska, Chomutnik, Śleszyńska (libero) oraz Panas, Niewińska.

Pozostałe wyniki 3. kolejki : AZS Warszawa - Sparta Warszawa 3:0, Politechnika Radom - ŁKS Łódź 3:2. Mecz Jedynka Aleksandrów Łódzki - Budowlani Łódź został przełożony na 2 grudnia.