Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Punkt Delty

W meczu drugiej ligi piłki nożnej kobiet podopieczne Marcina Brodeckiego bezbramkowowo zremisowały z SEMP-em Ursynów. Pomimo braku goli mecz mógł się podobać, a obie drużyny nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji strzeleckich. Pierwsze minuty gry należały do warszawianek, jednak z czasem inicjatywę przejęły młode radomianki, które w drugiej połowie niemal nie schodziły z połowy SEMP-a. Po tym spotkaniu Delta z dorobkiem czterech punktów zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. W tej rundzie radomianki rozegrają jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie z niepokonanym zespołem UKS Piaseczno.

BOKS

Medale pięściarzy

Dziewięć medali zdobyli młodzi bokserzy radomskich klubów Zamłynia i Broni podczas międzywojewódzkich mistrzostw Polski, które odbyły się w Warszawie. Podczas turnieju w 17 kategoriach wagowych wystartowało ponad 40 zawodników z trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Na najwyższym stopniu podium stawali: Mateusz Grabarz (kat. wagowa 40 kg), Mateusz Wiatr (41,5 kg), Szymon Rafalski (59 kg) i Michał Bilski (62 kg) z Zamłynia oraz Kamil Cieślik (50 kg) z Broni. Srebrne medale wywalczyli Mateusz Gac (46 kg) z Zamłynia oraz Mateusz Mieszczakowski (41,5 kg) i Marcin Czpakowski (49 kg) z Broni. Ponadto trzeci w wadze 54 kg był Mateusz Pająk (Broń). Szkoleniowcem Zamłynia jest Sławomir Żeromiński, a Broni - Adam Jabłoński.

ZAPASY

Nasi na podium

Trzy złote i pięć brązowych medali wywalczyli zawodnicy klubów z regionu radomskiego podczas międzynarodowych mistrzostw UKS-ów rozegranych w Siedlcach. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach byli Kamil Smorongiewicz (59 kg) i Jakub Rywacki (85 kg) z Orła Wierzbica oraz Denis Majewski (66 kg) z Reszki Radom. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Adrian Madej (42 kg) i Patryk Brodowski (47 kg) z Glinic, Paweł Walewski (73 kg) z Budowlanki oraz Marcin Boruch (85 kg) z RTZ Radom. Brązowy medal wywalczyła także zapaśniczka Platana Borkowice Dorota Kwapis (44 kg).

SZACHY

Ósemka na finały

Osiem zawodniczek z Radomia uzyskało awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Podczas międzywojewódzkich zawodów eliminacyjnych, które rozegrane zostały w Bęsi (województwo warmińsko-mazurskie), w grupie do lat 17 druga była Sylwia Mąkosa, a trzecia - Sabina Kowalczyk (obie z PUKS Makowiec). Ponadto czwarte miejsca zajęły Aleksandra Jaworska w grupie do lat 15 (PUKS) oraz Diana Paterek w grupie do lat 13 (UKS MDK Radom). W grupie 11-latek druga była Agnieszka Kądziela (UKS MDK), a trzecia Milena Barszcz (PUKS). Do finałów zakwalifikowały się również rywalizujące w grupie do 9 lat Aleksandra Szymańska (PUKS) i Weronika Posuniak (UKS MDK). W tej samej miejscowości rozegrano także międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w szachach. Milena Barszcz z Makowca zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt, a jej brat Kamil był dziewiąty wśród chłopców.