Kickbokserzy potwierdzili dominację

KICK-BOXING. Dziewięć miejsc na podium wywalczyli zawodnicy Kick-Sportu Radom i Wiktorii Szydłowiec podczas mistrzostw Polski młodzieżowców oraz Pucharu Polski seniorów w wersji full contact rozegranych w Legnicy.

Pierwsze miejsce w wadze do 51 kg zarówno w mistrzostwach Polski młodzieżowców, jak i Pucharze Polski seniorów zajął Wojciech Peryt z Kick-Sportu. Co ciekawe, jego finałowym przeciwnikiem w obu klasyfikacjach był reprezentant Wiktorii Tomasz Duda. W pierwszym pojedynku radomianin zwyciężył 2:1, a w drugim już bardziej zdecydowanie 3:0.

Mistrzem Polski młodzieżowców oraz zdobywcą złota w Pucharze Polski w kategorii do 54 kg został również Piotr Duda z Szydłowca. - Piotrek potwierdził, że jest numerem jeden w kraju w tej kategorii. W tym roku zdobył bowiem wszystko, co było do zgarnięcia w tej wadze - przyznał trener Wiktorii Paweł Surdy.

Pozostałe zdobycze reprezentantów klubów z regionu radomskiego w Legnicy to drugie miejsca. Srebrem w mistrzostwach Polski młodzieżowców mogą pochwalić się Hubert Rycerski z Szydłowca (kat. do 75 kg) oraz radomianie Aleksandra Czubak (56 kg) i Marcin Mazurkiewicz (67 kg). Warto dodać, że w walce półfinałowej Rycerski pokonał byłego mistrza świata juniorów w wersji light contact Grzegorza Kiełpińskiego z Białegostoku. Natomiast Czubak w pojedynku o złoto musiała uznać wyższość Sandry Drabik z Kielc, a Mazurkiewicz uległ Piotrowi Odważnemu z Poznania.