Natalia Cięszczyk triumfowała w Gdańsku

Pingpongistka lubelskiego Sygnału Natalia Cięszczyk wygrała I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. Jej koleżanka klubowa Sylwia Pawlak zajęła w Gdańsku, bo tam rozegrano tę imprezę, piąte miejsce.

Wychowanka trenera Jarosława Maruszczaka w drodze do finału musiała wykazać olbrzymią odporność psychiczną. W kilku partiach przegrywała już 0:2, aby ostatecznie zwyciężyć 3:2. W grze o awans do ósemki Cięszczyk pokonała Anetę Kręcidło (Arka Łętownia) 3:1 (11:6,10:12,11:6,11:9). W ćwierćfinale zrewanżowała się za porażkę w pojedynku grupowym Sandrze Wabik (GLKS Nadarzyn), pokonując ją 3:2 (12:10, 9:11, 3:11, 11:9, 11:6). Najwięcej jednak dramaturgii przyniosła gra półfinałowa z Moniką Żbikowską (Mrągovia Mrągowo). Po niezwykle dramatycznej walce zawodniczka Sygnału wygrała 3:2 (7:11,15:17,11:7,13:11,13:11), mimo że rywalka prowadziła już 2:0. W finale Cięszczyk zwyciężyła Kamilę Gębkę z Viretu Zawiercie 3:1 (13:11,8:11,11:8,11:6). - Jestem bardzo zadowolony z występu Natalii, gdyż miała bardzo ciężką drogę do finału - mówi trener Maruszczak. - Mogło być jednak jeszcze lepiej, bo bliska awansu do co najmniej półfinału była Sylwia Pawlak, której w decydujących momentach zabrakło cierpliwości. To największy sukces naszej młodzieży od kilku lat, kiedy to Paweł Chmiel, wówczas zawodnik Lewartu Lubartów, a dziś już reprezentant Polski seniorów, zdobył mistrzostwo kraju młodzików.

Dobrze spisali się także pozostali zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu, którzy zajęli wysokie pozycje i zapewnili już sobie udział w II OTK młodzików bez konieczności gry w eliminacjach wojewódzkich. Oprócz wymienionej wcześniej Sylwii Pawlak na szóstej pozycji zawody ukończył Dominik Stepuch (UKS Gościeradów), a Paweł Rozwadowski z Roztocza Szczebrzeszyn był dziewiąty, natomiast Aneta Chodon (Arka Ryki) uplasowała się na miejscu 19. Nie powiodło się Klaudii Kozieł. Pingpongistka Arki nie zdołała wywalczyć limitu i będzie musiała grać w turnieju wojewódzkim.

Nie zawiedli także juniorzy, który również rywalizowali w Gdańsku. Piątą pozycję wywalczyła Wiktoria Kamińska z Tajfuna Ostrów Lubelski, a Michał Wierzchowski (Alfa Radzyń Podlaski) uplasował się na dziewiątej pozycji. Niestety nie zdołał się zakwalifikować do czołowej dwudziestki Marcin Litwiniuk z Felixa Rossosz i swojej szansy na awans do II OTK będzie musiał szukać w eliminacjach wojewódzkich.