Wygrane II-ligowych siatkarzy na początek sezonu

Siatkarze Pronaru Hajnówka i Ślepska Augustów bez większych problemów wywalczyli w sobotę pierwsze zwycięstwa w nowym sezonie II ligi

Hajnowianie pokonali 3:0 na wyjeździe WTS Warka. Trener Paweł Blomberg miał mały problem ze skompletowaniem wyjściowego składu. Na ostatnim treningu przed pojedynkiem kontuzji doznał przyjmujący Sebastian Wójcik.

- Niestety, Sebastian zwichnął bark i co najmniej na miesiąc jest wyłączony z treningów - wyjaśnia. - Na szczęście pozostali chłopcy postarali się o dobre przyjęcie i mamy wygraną.

Siatkarze Pronaru w dwóch pierwszy setach szybko obejmowali przewagę czterech, pięciu punktów i spokojnie kontrolowali ich przebieg. Wszystko wskazywało na to, że podobnie będzie wyglądało również trzecie starcie. Goście prowadzili 16:13.

- Mieliśmy jeszcze piłkę w górze i nie skończyliśmy ataku. Zamiast czterech punktów przewagi, po chwili zrobił się remis i nerwowa końcówka - opowiada Blomberg. - Na szczęście ostatecznie udało się wygrać, a nerwy też się czasem przydają. Nie wpadamy w euforię, gdyż to dopiero pierwszy mecz, a ponadto Warka to nie jest mocny przeciwnik. Zdecydowanie trudniejsze będą starcia z zespołami z Olsztyna, Garwolina, Ostrołęki i Augustowa.

Podobnie uważają augustowanie, którzy na początek sezonu 3:0 pokonali w roli gospodarza Armat Kozienice.

- W pierwszym secie, mimo że mieliśmy cały czas przewagę, nie obyło się bez nerwów - mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów i stąd w miarę wyrównany przebieg tego starcia. Drugie to walka punkt za punkt aż do stanu 20:20, dopiero wtedy, dzięki dwóm skutecznym blokom, odskoczyliśmy rywalom. Natomiast ostatnia partia przebiegała bez żadnej historii, bo od razu objęliśmy prowadzenie 4:1, potem 8:3 i spokojnie dowieźliśmy wygraną do końca.

Ślepsk Augustów - Armat Kozienice 3:0

Sety : 25:21, 25:22, 25:18

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Babińczuk, Natter, Korpak, Gołębski, Kowalko (libero) oraz Rudzewicz, Roszkowski

WTS Warka - Pronar Hajnówka 0:3

Sety : 21:25, 20:25, 26:28

Pronar : Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Żyliński, Niemiec, Krasiecki (libero) oraz Saczko, Skrzypkowski

Inne wyniki 1. kolejki

Ósemka Siedlce - GTS Gdańsk 3:1; Pekpol Ostrołęka - Wilga Garwolin 2:3; AZS II Olsztyn - Legia Warszawa 3:0.