Poprawić mizerny dorobek punktowy

Pomorskim III-ligowcom będzie o to bardzo ciężko, bo cała czwórka ma wymagających rywali

Kaszubia Kościerzyna podejmować będzie (sobota, godz. 14) lidera Flotę Świnoujście. Lidera zdecydowanego, bo Flota ma po 12 kolejkach aż 8 pkt przewagi nad Nielbą Wągrowiec i TKP Toruń. To spora niespodzianka, bo Flota w tym sezonie po roku przerwy wróciła do III ligi i nie była zaliczana do faworytów rozgrywek. Zespół ze Świnoujścia wygrał na razie wszystkie swoje wyjazdowe mecze, czy pierwsze punkty straci w Kościerzynie? W całych rozgrywkach Flota nie przegrała jeszcze meczu, tylko dwa razy zremisowała z Nielbą i Wierzycą Pelplin.

Wierzyca, podobnie jak wszystkie pomorskie drużyny, przechodzi kryzys. Efektownie wygrała dwa pierwsze mecze (4:0 i 5:0) i ... zacięła się. W kolejnych dziesięciu nie zaznała smaku wygranej i systematycznie osuwa się w dół tabeli. Tym razem Wierzyca zagra w Gnieźnie z Mieszkiem i o przerwanie tej złej passy nie będzie łatwo. Mieszko nie przegrywa u siebie, w pięciu meczach stracił tylko jednego gola. Jeszcze marniej wyglądają szanse Rodła Kwidzyn na korzystny wynik w Jarocinie. Zamykające tabelę Rodło ma jeszcze gorszą serię niż Wierzyca - nie wygrało od inauguracyjnej kolejki. A Jarota na własnym boisku nie "żartuje" i strzela średnio 3 bramki na mecz.

Oprócz Kaszubii na własnym boisku zagra Cartusia (sobota, godz. 13). Rywalem zespołu z Kartuz będzie spadkowicz z II ligi Unia Janikowo. Unia na razie zawodzi, przede wszystkim na wyjazdach, gdzie wygrała na razie tylko raz. To może być szansa dla Cartusii, która nie strzeliła jednak gola od trzech spotkań.

Program 13. kolejki IV ligi:

sobota: Bałtyk Gdynia - Orkan Rumia (godz. 11), Zatoka Puck - Gryf Słupsk (14), Huragan Przodkowo - Olimpia Sztum (14), Brda Przechlewo - Gryf Wejherowo (14), Bytovia Bytów - Polonez Bobrowniki (15), Powiśle Dzierzgoń - Czarni Czarne (15), Orzeł Trąbki Wielkie - Lechia II Gdańsk (15)

niedziela: Arka II Gdynia - Czarni Pruszcz Gdański (15), Orlęta Reda - TKP Tczew (15)