Piłka nożna, IV liga. Częstochowianie powalczą na wyjazdach

Drużyny Włodara i Victorii swoje mecze w XIII kolejce rozegrają w weekend na wyjazdach. Kibice będą mogli zobaczyć tylko spotkania w Lublińcu i Myszkowie.

Włodar po otrzymaniu walkowera za przegrany mecz z Orłem Babienica (gospodarze pogubili się ze zmianami) awansował na pozycję wicelidera. Do prowadzącego GKS-u Tychy traci pięć punktów. Teraz podopieczni trenera Jacka Macińskiego okazji do powiększenia swojego dorobku szukać będą w Wesołej. - Górnik wysoko ostatnio przegrał, stracił siedem bramek, więc postaramy się wykorzystać ich słabszą grę w obronie - mówi wiceprezes Włodara Edward Flis.

Victoria po ostatniej porażce z GKS-em Tychy będzie próbowała się zrehabilitować w Łabędach. Częstochowianie tracą już do tyszan 13 punktów. Muszą zacząć wygrywać, by znaleźć się w czołówce gwarantującej utrzymanie. O awansie, a o takim mówiono przed sezonem, trzeba już chyba zapomnieć.

Sparta Lubliniec podejmować będzie Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, a MKS Myszków Sarmację Będzin. Obydwa zespoły spisują się poniżej oczekiwań. Szczególnie MKS zawodzi na całej linii. Zieloni Żarki zagrają w Kromołowie ze Źródłem, a Orzeł Babienica w Tychach z prowadzącym GKS-em. Mecze w sobotę o godz. 15.