Sport w skrócie

Skowerski drugi na Wschodzie

Bilardzista kieleckiego Contactu Karol Skowerski zajął drugą lokatę za Tomaszem Kapłanem (Ósemka Rzeszów, 395 punktów) w końcowej klasyfikacji cyklu Dynamic Billard Best of the East 2007 (380 pkt.). W zawodach rywalizowało prawie trzystu zawodników z Europy Środkowej i Wschodniej (7. był Michał Turkowski, a 10. Radosław Babica - obaj Contact). W kończących rozgrywki mistrzostwach Węgier w "dziewiątkę" obaj najlepsi bilardziści dotarli do półfinału i zdobyli trzecie lokaty. Wygrał pogromca Skowerskiego - Hubert Łopotko z Trefla Sopot.

Podium w Jaszkowie

Amazonka KKJ Kielce Anna Szrajer stawała trzy razy na podium na I halowych ogólnopolskich oficjalnych zawodach jeździeckich w skokach w Jaszkowie pod Poznaniem. Na kucu Ben 64 po bezbłędnych przejazdach była dwa razy trzecia (przeszkody 100-120 cm), a w najważniejszym konkursie - Grand Prix - druga. Tę samą lokatę zdobyła w mistrzostwach województwa seniorek. Wyprzedziła ją Agnieszka Nurkowska, a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Okólska (wszystkie KKJ).

Alpejczycy z Kielce 28

UKS Kielce 28 organizuje dla dzieci z roczników 1997-2000 nabór do sekcji narciarstwa alpejskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10 na stoku Telegrafu w Kielcach. Z chętnych ma zostać stworzona grupa, która rywalizować będzie z rówieśnikami w zawodach ogólnopolskich. Kielecki klub istnieje od dwóch lat, a jego reprezentanci startowali w zawodach Pucharu Polski młodzików i juniorów młodszych. Więcej informacji na stronie klubowej: www.uks_kielce28.republika.pl.

Liga RK dla Niburskiego

Drużyna Niburski wygrała szóstą edycję Ligi Radia Kielce piątek piłkarskich. Zwycięzcy przesądzili o wygranej, pokonując w ostatnim meczu wicelidera PC-TECH 3:0. W klasyfikacji generalnej Niburski zgromadził 74 punkty i o sześć wyprzedził PC-TECH i Blaugranę (startowało 16 drużyn). Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Mariusz Mazur (PC-Tech), obrońcy Rafał Goraj (Niburski), a Dawid Kołodziej (WSH) został najlepszym zawodnikiem i królem strzelców z 63 trafieniami.