Na usługach brązowych medalistów

Na ligowe parkiety wracają rezerwy Mlekpolu AZS, które występują w drugiej lidze. W najbliższy weekend olsztynianie zmierzą się z warszawską Legią

Przypomnijmy, w poprzednim sezonie akademicy zajęli piąte miejsce w tabeli. W drużynie nastąpiły spore zmiany - Andrzeja Stankiewicza na ławce szkoleniowej zastąpił Andrzej Grygołowicz, który w przeszłości był zawodnikiem AZS, a jako trener wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. W tym sezonie rezerwy będą składały się głównie z juniorów, którzy w marcu zdobyli złoty medal mistrzostw kraju w swojej kategorii wiekowej. Do tego dojdą też studenci rozpoczynający naukę na UWM.

- Trzon zespołu stanowią m.in. Marek Wawrzyniak, Jakub Habel czy Grzesiek Krzan, ale będę miał do dyspozycji 21 zawodników - mówi Grygołowicz. - Nasz cel to przede wszystkim ogrywanie młodych, by ci w przyszłości zasilili pierwszy zespół. Mówiąc krótko, jesteśmy na usługach brązowych medalistów, oczywiście żartuję, ale w pewnym sensie taka jest nasza rola. Wiele osób związanych z tą dyscypliną uważa, że nasza grupa jest najmocniejsza. Rzeczywiście, takie ekipy, jak Wilga Garwolin, Ślepsk Augustów czy warszawska Legia, zasiliły się dobrymi zawodnikami. Nie zapominajmy także o Hajnówce, która jak najszybciej będzie chciała powrócić do pierwszej ligi. Z kolei do Ostrołęki poszło pięciu siatkarzy z Olsztyna.

Przygotowania do rozgrywek olsztynianie rozpoczęli w połowie sierpnia, w tym czasie mieli dochodzeniowy obóz, podczas którego trenowali w hali Olsztyńskiej Szkoły Wyższej przy ul. Bydgoskiej. Brali także udział w towarzyskich turniejach - zajęli trzecie miejsce w Ostrołęce (uczestniczyły cztery drużyny - Ostrołęka, Hajnówka, Augustów, Olsztyn), czwarte podczas turnieju międzynarodowego w Grodnie (IV i V drużyna z pierwszej ligi białoruskiej, mistrz Litwy, AZS UWM II) oraz pierwsze w Hajnówce (Hajnówka, Garwolin, Augustów, Olsztyn).

I runda

20 października - AZS UWM II Olsztyn - Legia Warszawa

27 października - WTS Warka - AZS UWM II

3 listopada - AZS UWM II - Pekpol Ostrołęka

10 listopada - Osemka Siedlce - AZS UWM II

17 listopada - AZS UWM II - Ślepsk Augustów

24 listopada - Pronar Hajnówka - AZS UWM II

1 grudnia - AZS UWM II - Armat Kozienice

8 grudnia - GTS Gdańsk - AZS UWM II

15 grudnia - AZS UWM II - Wilga Garwolin