Sukces rzeszowian w Turnieju Nadziei Olimpijskich

Siatkarska reprezentacja Podkarpacia, złożona głównie z młodych zawodników UKS-u Siódemki AKS-u Resovii Rzeszów, zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Spale Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Turniej, który rozgrywany jest cyklicznie co roku, jest jednym z etapów naboru do kadry narodowej kadetów. Bierze w nim udział 16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa, a najlepsi młodzi siatkarze mają szansę na szkolenie centralne w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W tym roku udział w zawodach brali chłopcy z rocznika 1991 i 1992. Podkarpacka drużyna, prowadzona przez trenera Ryszarda Sobonia, składała się głównie z zawodników UKS-u Siódemki AKS-u Resovii Rzeszów, a wzmocniona była graczami MOSiR-u Jasło, Dwójki Stalowa Wola i Karpat Krosno.

Młodzi siatkarze z naszego regionu po raz pierwszy w historii tej imprezy stanęli na podium. Przegrali jedynie dwukrotnie z reprezentacją województwa łódzkiego - w grupie i w finałowym meczu. Porażkę w finale młodzi siatkarze odbili sobie jednak wyróżnieniami indywidualnymi. Do najlepszej szóstki zawodów wybrano dwóch rzeszowskich zawodników: Mikołaja Bońkowskiego i Kamila Długosza. Również trener Soboń dostał wyróżnienie.

Bońkowski i Długosz otrzymali także powołanie na konsultację naborową, z której wyłoniona zostanie reprezentacja Polski kadetów. Oprócz nich w grupie 32 zawodników znaleźli się także Jakub Peszko (także UKS Siódemka AKS Resovia Rzeszów) i Dawid Dryja (UKS MOSiR Jasło).

Wyniki meczów reprezentacji Podkarpacia:

Faza grupowa: Podkarpackie - Lubuskie 2:0, Wielkopolskie - Podkarpackie 0:2, Podkarpackie - Łódzkie 0:2. Ćwierćfinał: Podkarpackie - Opolskie 2:0. Półfinał: Podkarpackie - Lubelskie 2:0. Finał: Podkarpackie - Łódzkie 0:2.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.