Zdominowali podium w klasie Finn

Zawodnicy z Warmii i Mazur zdominowali młodzieżowe mistrzostwa Polski w klasie Finn, które rozgrywane były na Zalewie Zegrzyńskim.

Trzy dni trwały zmagania dziesięciu najlepszych w kraju żeglarzy, po 45 pojedynkach wyłoniona została półfinałowa czwórka, w której znaleźli się Wacław i Rafał Szukielowie (obaj AZS UWM Olsztyn), Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) oraz Michał Strusiński (Spójnia Warszawa).

Każdy z finnistów rozegrał po dziewięć starć w eliminacjach. Najciekawsza walka toczyła się pomiędzy Kulą a starszym z braci Szukielów Wacławem - zadecydowały ostatnie metry. Wychowanek BTŻ Biskupiec mimo otrzymanej kary (musiał wykonać kółko na drugiej halsówce) do mety dopłynął jako pierwszy. W pierwszej półfinałowej parze Kula - Rafał Szukiel zwyciężył drugi z nich 2:0. W drugiej parze triumfował natomiast Wacław nad Strusińskim, również 2:0.

W ścisłym finale po zaciętej rywalizacji wygrał ostatecznie Wacław Szukiel, po brąz sięgnął Piotr Kula.

- Ataki Strusińskiego spowodowały, że zwycięstwo okupiłem średnim tętnem równym 179 uderzeń serca - mówi Kula. - Regaty w formule meczowej nigdy nie były moją mocną stroną, więc tym większą jest radość z wywalczonej pozycji. Co więcej, był to dla nas wszystkich także dobry trening, przygotowujący do wyścigów medalowych, żeglugi pod dużą presją oraz sprawdzian wytrzymałości, bo temperatura powietrza i wody była zdecydowanie jesienna.

Ostateczna klasyfikacja

Seniorzy

1. Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn)

2. Wacław Szukiel (AZS UWM Olsztyn)

3. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec)

Młodzieżowcy

1. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec)

2. Michał Strusinski (Spójnia Warszawa)

3. Grzegorz Czarkowski (Spójnia Warszawa)