Lubelscy motocrossowcy mistrzem Polski

Piękny sukces odnieśli motocrossowcy KM Cross Ekoklinkier. Lubelski klub po raz pierwszy w swojej historii zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski w tej dyscyplinie.

Ostatnią imprezą, która przypieczętowała złoto Crossu, były zawody w Lidzbarku Warmińskim. Tam lublinianie spisali się bardzo dobrze. Zresztą była to zwykła formalność, bo lubelski klub wypracował sobie wcześniej taką przewagę, że tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać mu złoto. W klasyfikacji końcowej Cross zajął zdecydowanie pierwsze miejsce, wyprzedzając AMK Człuchów aż o 477 punktów. Trzecia była Wisła Chełmno. Świetnie wypadli też lubelscy zawodnicy w poszczególnych klasach. W kl. 65 cc zwyciężył Kamil Wawer, a Maciej Więckowski był trzeci. Z kolei w kl. 80 cc drugą pozycję wywalczył Bartosz Piątek. Natomiast w kl. 125 cc trzeci był Karol Kędzierski. Ten sam zawodnik uplasował się na drugiej pozycji w kat. open. W każdej klasie odbyło się siedem rund, a do punktacji drużynowej zaliczano wyniki 14 zawodów. Ogółem w całym cyklu wystartowało i zostało sklasyfikowanych 250 zawodników z 30 klubów. - Najważniejsze dla nas jest teraz utrzymanie rewelacyjnych wyników - podsumował Piotr Więckowski, prezes KM Cross. - Będziemy dalej szkolić obecnych mistrzów, ale także chcemy prowadzić nabór najmłodszych zawodników. To oni będą gwarancją ciągłego rozwoju i dobrych wyników we wszystkich klasach. Poza tym już planujemy organizację eliminacji do mistrzostw świata.

Warto przypomnieć, że KM Cross w przeszłości zdobywał tytuły drużynowego mistrza Polski w rajdach enduro.

Klasyfikacja końcowa - klasa 65 cc: 1. Kamil Wawer (KM Cross Ekoklinkier Lublin) - 321 pkt, 2. Michał Krech (Motoklub Olsztyn) - 308, 3. Maciej Więckowski (KM Cross Ekoklinkier) - 290; klasa 80 cc: 1. Tomasz Wysocki (Wisła Chełmno) - 277, 2. Bartosz Piątek (KM Cross Ekoklinkier) - 200, 3. Oskar Barański (MKS Zjednoczeni Stryków) - 199; kl. 125 cc junior: 1. Łukasz Lonka (AK Głogów) - 321, 2. Bartosz Szafran (AMK Człuchów) - 240, 3. Łukasz Bembenik (AMK Człuchów) - 229; klasa 125 cc: 1. Maciej Zdunek (AMK Człuchów) - 239, 2. Łukasz Kurowski (AMK Drwęca Ostróda) - 238, 3. Karol Kędzierski (KM Cross Ekoklinkier) - 232; kl. powyżej 175 cc: 1. Maciej Zdunek (AMK Człuchów) - 300, 2. Karol Kędzierski (KM Cross Ekoklinkier) - 243, 3. Łukasz Wysocki (KM Wisła Chełmno) - 238; klasyfikacja drużynowa: 1. KM Cross Ekoklinkier - 3203, 2. AMK Człuchów - 2726, 3. KM Wisła Chełmno - 1694, 4. AK Głogów - 1472.