Avia Świdnik - SMS PZPS Spała 3:0

Nie było niespodzianki w Świdniku. Siatkarze Avii pewnie pokonali SMS PZPS Spała 3:0 i są samodzielnym liderem I ligi.

W porównaniu do zwycięskiego meczu sprzed tygodnia, gdy Avia pokonała gdańskiego Trefla, w tym świdniczanie zagrali w nieco zmienionym składzie. Mecz z ławki rezerwowych rozpoczął Wojciech Pawłowski, na parkiet w ogóle nie wybiegł oddelegowany do rezerw Jakub Guz, szansy nie dostał też wracający po kontuzji stawu skokowego Bartosz Węgrzyn. Wystąpił natomiast Paweł Komorowski, który swoją karierę zaczynał właśnie w SMS. Kilku zawodników zabrakło również w zespole ze Spały. Z powodu drobnych urazów zagrać nie mogli jego liderzy Fabian Drzyzga, Mateusz Jasiński i Przemysław Kasperek. - Bartek normalnie trenuje, ale jeszcze nie pokazuje tego, na co go stać. Szansę za to dostali inni zawodnicy, którzy do tej pory mało grali albo spisywali się słabiej - powiedział trener świdniczan Sławomir Czarnecki.

Spotkanie wielkich emocji kibicom nie przyniosło. Avia była lepsza od naszpikowanego kadrowiczami z reprezentacji juniorów młodszych SMS i wygrała każdego seta. - Moi zawodnicy są jeszcze bardzo młodzi. Kilku z nich dopiero debiutuje w I lidze. Poza tym my traktujemy te zawody jako etap przygotowawczy do marcowych kwalifikacji Mistrzostw Europy Kadetów - tłumaczy szkoleniowiec SMS Karol Janaszewski. Właśnie dlatego jego zespół nie może awansować ani spaść o klasę niżej.

Początek każdej partii był jednak wyrównany, dopiero w końcówkach Avia łapała właściwy rytm i zdobywała przewagę. W drugim secie Tomasza Bogusza zmienił Pawłowski, a w trzecim wszedł Grzegorz Szumielewicz. Przez cały mecz świetnie grał Marcin Jarosz, który miał 65 proc. skuteczności w odbiorze i nie mylił się w ataku. - Mimo że wygraliśmy bez problemów, do końca nie jestem zadowolony z postawy chłopaków. Początki setów były trochę nerwowe - podsumował trener Czarnecki.

Dzięki temu zwycięstwu Avia wysunęła się na czoło tabeli.

Avia 3

SMS PZPS 0

sety: 25:21, 25:21, 25:19

Avia: Gorzkiewicz, Jarosz, Komorowski, Bogusz, Żurek, Baranowski, Kowalski (l) oraz Pawłowski, Górski, Szumielewicz

SMS PZPS: Wroński, Krzywiecki, Sacharewicz, Król, Piórkowski, Fitrzyk, Zatorski (l) oraz Grzywacz, Paniączek, Nowocień, Włodarczyk.

Tabela I ligi siatkarzy

Pozostałe wyniki 2. kolejki

GTPS Gorzów Wlkp. - BBTS Bielsko-Biała 3:2

Skra II Bełchatów - Orzeł Międzyrzecz 3:1

AZS Nysa - Trefl Gdańsk 2:3

Gwardia Wrocław - KS Poznań 3:2

Pauzował Energetyk Jaworzno