Turniej siatkarzy w Hajnówce

Cztery drużyny II-ligowe rywalizowały w siatkarskim turnieju w Hajnówce.

Lepiej z podlaskich zespołów wypadli gospodarze, którzy wygrali dwa razy, przegrali raz i zajęli drugie miejsce. W spotkaniach nie mógł grać środkowy hajnowian, Waldemar Jaskulski, który jest chory. W ostatnim spotkaniu turnieju hajnowianie przegrali 0:3 z inną ekipą II-ligową z Podlasia - Ślepskiem Augustów.

- Oni grali praktycznie stałym składem, a ja robiłem w tym meczu, jak i w całym turnieju, dużo zmian - mówi Paweł Blomberg, trener Pronaru. - Oczywiście Ślepsk jest w stanie z nami wygrać, ale dla nas najważniejsze mecze będą w kwietniu i maju. Jeszcze brakuje nam zgrania, do poprawienia są zagrywka, blok.

Z kolei Ślepsk zanotował tylko jedno zwycięstwo i zajął trzecie miejsce.

- Z wygranego meczu z Pronarem i dwóch setach przegranego z Wilgą Garwolin jestem bardzo zadowolony - twierdzi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Jeszcze w pewnych momentach mamy kłopoty w przyjęciu, w innych nie najlepszy jest atak, ale jak tak będziemy grać, to spokojnie utrzymamy się w lidze.

W następny weekend augustowianie będą uczestniczyć w turnieju w Warszawie z udziałem sześciu klubów. Rozgrywki II ligi zainaugurują 20 października.

Wyniki turnieju

AZS II Olsztyn - Ślepsk Augustów 3:1, Pronar Hajnówka - Wilga Garwolin 3:2, Ślepsk - Wilga 2:3, Pronar - AZS II 3:2, AZS II - Wilga 3:2, Pronar - Ślepsk 0:3.

Kolejność końcowa turnieju