Wicemistrzostwo Polski Kondycji Kielce

Młodzi piłkarze Kondycji Kielce zajęli drugie miejsce w XII Pucharze Telekomunikacji Polskiej im. Marka Wielgusa czyli nieoficjalnych mistrzostwach Polski 11-latków.

Podopieczni duetu trenerskiego Mariusz Słabiak i Marcin Gawron zaczęli turniej finałowy na stadionie Mieszka w Gnieźnie od wygrania z kompletem zwycięstw swojej grupy eliminacyjnej. W tej fazie kielczanie pokonywali kolejno: 4:2 UKS Wrona Wronki (bramki dla kielczan: Karol Angielski 4), 2:1 Salos Szczecin (Angielski, Adam Zawierucha) i aż 7:0 Promień Żary (Angielski 3, Zawierucha 2, Mateusz Kowalczyk i Bartłomiej Oleksiak). W półfinale trafili na rówieśników z Jagiellonii Białystok. - W trzy minuty pierwszej połowy zdobyliśmy trzy bramki i potem spokojnie kontrowaliśmy wynik - opowiadał Mariusz Słabiak. Kondycja wygrała ostatecznie 4:2 (Angielski 2, Zawierucha, Kowalczyk).

Potknęła się jedynie w walce o złoto. W finale po emocjonującym meczu uległa 1:2 Liderowi Nowy Sącz. Jedynego gola dla Kondycji zdobył Kowalczyk. - Chłopców najwyraźniej przestraszyła ranga spotkania. Oba gole straciliśmy po błędach bramkarza. Przez cały turniej grał jednak bardzo pewnie, to spotkanie zwyczajnie mu nie wyszło - dodał Słabiak.

Królem strzelców imprezy z dorobkiem 10 trafień został Karol Angielski, a najlepszym bramkarzem wybrano Norberta Łatasiewicza. Finały obserwował oraz nagrody wręczał szkoleniowiec reprezentacji Polski - Holender Leo Beenhakker.