Szermierka. Kmicic zaprasza na Coneco Cup

W niedzielę w hali Polonia odbędzie się IV Międzynarodowy Turniej Szermierczy dzieci do lat 13 w szpadzie Coneco Cup

Do rywalizacji w dwóch grupach wiekowych przystąpi około 200 zawodniczek i zawodników. - Aż się trochę boimy takiej ilości uczestników - mówi Andrzej Zaguła z Towarzystwa Sportowego Kmicic, który zawody organizuje. - Jesteśmy jednak przygotowani perfekcyjnie, na pewno najlepiej ze wszystkich dotychczasowych turniejów.

W stawce zawodników będzie dziesięciu szpadzistów z Częstochowy. - O miejsca w czołówce powinni powalczyć: Marcin Szymocha, Kacper Wyporkiewicz, Adam Gaje i dziewczynki - Aleksandra Obońska i Paulina Merta - zapowiada Zaguła.

Częstochowski turniej urósł do miana jednego z największych w kraju dla zawodników najmłodszych kategorii wiekowych. O jego randze świadczą także atrakcyjne nagrody i patronat honorowy minister sportu i turystyki Elżbiety Jakubiak. - Cieszy mnie także to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie urzędu miasta i firm, w których pracują byli sportowcy. Bez względu na to, jaką uprawiali dyscyplinę sportu, nie odmawiają pomocy. To bardzo budujące, że środowisko sportowe w Częstochowie jest tak zintegrowane.

Walki eliminacyjne rozpoczną się w niedzielę o godz. 9.45, finały zaplanowano na 14.30. Wstęp jest wolny. - Zapraszamy wszystkich kibiców - mówi Zaguła. - Warto przyjść popatrzeć, a może później przyprowadzić swoje dziecko na treningi. Szpada zyskuje ostatnio na popularności, w całym kraju przybywa klubów.