Bieg Jesieni - dla każdego coś miłego

Można pobiegać w parku, przy wodzie lub przy stacji narciarskiej. Zabawa gwarantowana, wyniki tak naprawdę schodzą na dalszy plan. W weekend w 407 miejscowościach w całym kraju odbędzie się Bieg Jesieni.

W naszym województwie do akcji organizowanej przez "Gazetę" zgłosiło się dziewięć miejscowości. Już wczoraj odbył się bieg przeprowadzony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W sobotę jako pierwsze - godz. 9 - startuje Bakałarzewo. Przy szkole podstawowej i gimnazjum zmagania rozpoczną sześciolatkowie, którzy pokonają 100 m. Później będą rywalizować kolejne roczniki ze szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz (razem) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Wraz z wiekiem zwiększa się dystans. Trasa dla dorosłych liczy 2 km - kobiety i 3 km - mężczyźni. Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzyma medale, puchary i dyplomy. A po zakończeniu biegów odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

O godz. 10 na terenie strzelnicy wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie rozpoczną się sztafetowe biegi uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grajewskiego. O tej samej porze rozpocznie się impreza nad zalewem w Zambrowie.

Na plaży miejskiej w Goniądzu zabawa startuje w południe.

- Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, po biegu zorganizujemy ognisko. Nie szykujemy tu nic wielkiego i szczególnego, ale coś trzeba robić - zauważa jak najbardziej słusznie Grzegorz Mocarski, koordynator biegu.

W niedzielę już o godz. 9 pobiegać można w Koźle koło Kolna. Tu także zorganizowane zostaną biegi w kilku kategoriach wiekowych. Dla najlepszych przewidziano puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Są też dodatkowe atrakcje, m.in.: ogródek zabaw dla najmłodszych, loteria fantowa i liczne konkursy.

W Mońkach ruch na świeżym powietrzu będzie promowany o godz. 11 w parku miejskim. W Białymstoku godzinę później na terenie zalewu w Dojlidach. Ostatni bieg w naszym województwie odbędzie się w Łomży o godz. 14, przy stacji narciarskiej w Rybnie. Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Odbędzie się zabawa taneczna, innych atrakcji też nie brakuje: paintball, ścianka wspinaczkowa i strzelanie z łuku.

- Piękniejszego miejsca w Polsce nie ma. Impreza na pewno będzie udana, bo już mamy zarejestrowanych 256 biegaczy - mówiła nam wczoraj w południe Anna Rajkowska.