Pod dyktando pingpongistów Alfy

Bez niespodzianek zakończył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów rozegrany w Kocudzy. Wśród pań triumfowała Kamila Maruszczak z lubelskiego Sygnału, a w kategorii mężczyzn zwyciężył Dimitrij Fareitarau (Alfa Radzyń Podlaski).

O ile Kamila Maruszczak jest rdzenną lublinianką i od początku kariery reprezentuje Sygnał, to Fareitarau, a tak naprawdę, to chyba Farejtarow jest zawodnikiem zupełnie w naszym regionie nowym, co wcale nie znaczy, że w Polsce nieznanym. Wręcz przeciwnie - Białorusin był w ubiegłym sezonie najlepszym graczem I ligi grupy północnej, a występował wówczas we Flocie Świnoujście. Teraz jest liderem I-ligowej Alfy. - Poziom turnieju był bardzo wysoki - ocenia Władysław Matwiej, wiceprezes LOZTS, organizator imprezy. - Warto dodać, że oprócz zwycięzców zagrało wielu innych znanych zawodników z jednym z największych swego czasu talentów w polskim tenisie stołowym - Dariuszem Kabacińskim reprezentującym teraz Dawida Tarnogród na czele. Wśród panów zawody całkowicie zdominowali pingpongiści Alfy, których w pierwszej czwórce było... czterech. Cieszyć może, że tuż za Dimą Fareitarauem uplasowali się młodzi - Rafał Łaszczyński, Michał Wierzchowski i Daniel Jędryszka. Mam nadzieję, że występy tej klasy graczy, a także tych, którym się teraz nie powiodło - mam tu na myśli Artura Rachańskiego, Tomasza Słomkę, Cezarego Ćwikłę czy Jarosława Woźniaka wpłyną na rozwój tej dyscypliny sportu w naszym województwie.

W kategorii seniorek rutynowanych zawodniczek na razie nie ma, o ile nie liczyć... 21-letniej zwyciężczyni. Gros pingpongistek startujących w tej imprezie to juniorki, kadetki, a nawet młodziczki. Ogółem do rywalizacji przystąpiło 112 zawodników i zawodniczek. Awans do I Turnieju Ogólnopolskiego Seniorów, który odbędzie się 13 i 14 października w Rzeszowie, uzyskali tylko zwycięzcy.

Wyniki I WTK

Seniorki: 1. Kamila Maruszczak (Sygnał) - 90 pkt, 2. Wiktoria Kamińska (Tajfun Ostrów Lubelski) - 85 pkt, 3.

Olga Grudzień - 81 pkt, 4. Ewelina Kawka - 77 pkt (obie Arka Ryki). 5. Ewelina Tkaczyk - 74 pkt, 6. Anna Suchora - 72 pkt (obie Lewart Lubartów), 7. Natalia Cięszczyk (Sygnał) - 70 pkt, 8. Monika Pasieczna (Sokół Mechanik Tomaszów Lubelski) - 68 pkt; seniorzy: 1. Dmitrij Fareitarau - 90 pkt, 2. Rafał Łaszczyński - 85 pkt, 3. Michał Wierzchowski - 81 pkt, 4. Daniel Jędryszka - 77 pkt (wszyscy Alfa Radzyń Podlaski), 5. Dariusz Kabaciński (Dawid Tarnogród), - 74 pkt, 6. Tomasz Słomka (Stok Zakrzówek) - 72 pkt, 7. Roman Torba (Dawid) - 70 pkt, 8. Krzysztof Zdyb (GOK Trzydnik Duży) - 68 pkt.