Sport w skrócie

ŻEGLARSTWO. Mistrzostwa Polski w klasie Laser, które odbyły się w Gdyni: 1. Maciej Grabowski, 3. Karol Porożyński (obaj SEJK Pogoń Szczecin).

ZAPASY. Monika Rogien (reprezentująca Orlęta Trzciel, ale mieszkająca i trenująca w Szczecinie) zdobyła brązowy medal MŚ w stylu wolnym w wadze 63 kg, zakończonych w niedzielę w Baku. Rogien zdobyła prawo startu w igrzyskach w Pekinie.

PIŁKA RĘCZNA. Zapisy na wyjazd do Głogowa na mecz Ligi Mistrzów Zagłębie Lubin - BM Ciudad Real (Hiszpania) pod numerami telefonów: 0608 515 396, 0606 955 888. Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godz. 18. Koszt wyjazdu 160 (w tym transport, bilet na mecz i ubezpieczenie).

KARATE. Mistrzostwa Świata w karate shotokan w Bydgoszczy zakończyły się dużym sukcesem sportowców ze Szczecina i Gryfina. Złote medale zdobyli: Marcin Anatol i Sebastian Gruszecki (Bodaikan Szczecin) w kata juniorów oraz w kata kadetów; Daria Szulc i Karolina Grąbczewska (Kamikadze Gryfino) w kumite drużynowym seniorek; Szulc w kumite drużynowym juniorek. Srebra: Anatol i Gruszecki w kata drużynowym juniorów, Marta Szymczak (Bodaikan) w kata drużynowym seniorek. Brąz: Szulc w kumite seniorek; Berenika Prządka (Kamikadze) w kata i kumite kadetek; Piotr Szumiło (Bodaikan) w kumite seniorów.