Pokonali przeciwności i Ogniwo

Choć rugbiści z Sopotu nie są wymagającymi przeciwnikami, to postawa łodzian w meczu z Ogniwem była dużą niewiadomą.

Pierwszy niepokojący sygnał dał słaby pojedynek z Juvenią Kraków przed tygodniem. Po nim nastąpiło zamieszanie związane z rezygnacją obu trenerów Blach Pruszyński, a jakby tego było mało, to jeszcze doszła nieobecność kilku podstawowych zawodników.

Z powodu egzaminów na studiach nie pojechał nad morze Tomasz Stępień, choroba wykluczyła Krzysztofa Hotowskiego, a uraz nie pozwolił zagrać od pierwszych minut Piotrowi Gomulakowi. Przez to trener Ryszard Wiejski musiał wystawić w ataku zawodników, którzy w zeszłym sezonie w ogóle nie łapali się do pierwszej piętnastki.

W takiej sytuacji nacisk trzeba było postawić na młyn. Było to możliwe, bo do składu wrócił po kontuzji Kacper Ławski, a z testów we Francji zdążył przyjechać Kamil Bobryk. I przewaga łodzian w tej formacji była bezdyskusyjna. Dużo silniejsi Budowlani wygrywali nawet młyny dyktowane, do których piłkę wrzucali gospodarze. Do tego trzy razy całą formacją wepchnęli gospodarzy na ich pole punktowe.

Wszelkie przedmeczowe obawy okazały się więc bezzasadne, bo łodzianie w drugiej połowie prowadzili nawet różnicą 40 punktów. Silny młyn robił też sporo miejsca graczom ataku, wśród których brylował zdobywca trzech przyłożeń - Grzegorz Dułka. - Zmiennicy nie zawiedli. Zaskoczył mnie za to trochę zespół Ogniwa, bo myślałem, że postawi nam większe wymagania - mówił po spotkaniu trener Wiejski.

Mecz zakończył się pechowo dla Przemysława Szyburskiego, który już po 25 minutach musiał zejść z boiska i z rozciętą głową został odwieziony do szpitala.

Ogniwo Sopot - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 17:58 (3:24)

Punkty dla Ogniwa: Rogowski 7, Schulte-Noelle 5, Malochwy 5; dla Blach Pruszyński: Dułka 15, Grodecki 13, Ławski 5, Bobryk 5, Żórawski 5, Marek Mirosz 5, Michał Mirosz 5, A. Milczak 5.

Blachy Pruszyński: Kiełbik - Dułka, Kaniowski, Mrowicki, A. Milczak - Grodecki - Żórawski - Sachrajda, Szyburski, Królikowski, Karpiński, Ławski, Michał Mirosz, Maros, Mirosz oraz Szulc, Bobryk, Zych, Skwarciak, Lisiecki, P. Milczak, Gomulak.

Pozostałe wyniki:

Lechia Gdańsk - WMPD Olsztyn 29:8, Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 0:48, Posnania - Folc AZS Warszawa 5:21, Juvenia Kraków - Skra Warszawa 12:5.