Piotrków na czele

Obie drużyny z Piotrkowa awansowały na pierwsze miejsce w ekstraklasie.

Podopieczne Romana Jezierskiego niespodziewanie zremisowały w Elblągu ze Startem 32:32 (17:17), ale i tak awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi. Po przerwie do ataku ruszyły zawodniczki Startu. W 40. min gospodynie prowadziły nawet przewagą pięciu punktów (25:20) i zanosiło się na sporą sensację. Do odrobienia strat piotrkowianki potrzebowały 10 min (27:27), a kilkanaście sekund przed końcem udało im się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Niestety, tuż przed końcem elblążanki wykorzystały rzut karny i doprowadziły do remisu 32:32.

Dla Piotrcovii najwięcej punktów w Elblądu rzuciły: Kristina Replewska 10, Kinga Polenz 7, Hanna Strzałkowska 5.

Focus Park Kiper zwycięski

W bardzo dobrych nastrojach do Piotrkowa wrócili piłkarze ręczni. Focus Park Kiper pokonał w Głogowie Chrobrego 27:24 (12:12). Dzięki temu awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Podopieczni Krzysztofa Kisiela po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w piątej minucie (2:0) i nie oddali go do końca spotkania. Największą przewagę uzyskali na 10 min przed końcem meczu. Prowadzili wtedy różnicą pięciu bramek (24:19). W końcówce gospodarze próbowali odrobić straty, ale ataki rywali skutecznie powstrzymywał Tomasz Matulski. Oprócz niego autorami sukcesu w Głogowie byli Przemysław Matyjasik (6 goli), Arkadiusz Miszka i Afanasjew (po 5) oraz drugi bramkarz Szymon Ligarzewski.