Bałtyk wygrywa i goni czołówkę IV ligi

Lechia II Gdańsk straciła punkty w Dzierzgoniu. Remisem zakończył się mecz na szczycie pomiędzy Bytovią i Orkanem Rumia

Po poprzedniej kolejce liderem IV ligi został Orkan Rumia. W tygodniu zaległy mecz rozgrywały jednak rezerwy gdańskiej Lechii. Biało-zieloni pewnie pokonali Czarnych Czarne 4:1 (hat trick Roberta Hirsza i gol Marcina Szałęgi) i odzyskali prowadzenie w tabeli.

Lechia II mogła je jednak stracić w weekend, bo tylko zremisowała na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń (bramka Jakuba Kawy).

Orkan nie odzyskał fotelu lidera, bo mecz na szczycie w Bytowie zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie Bytovia miała przewagę, po przerwie do głosu doszedł Orkan, a gospodarze nie potrafili nawet wykorzystać faktu, że przez 20 min grali z przewagę jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został Michał Skwiercz z Orkana.

Sytuacja w tabeli IV ligi jest niezwykle ciekawa. Różnice punktowe są niewielkie, ósme w tabeli Orlęta Reda tracą do Lechii II tylko 5 pkt.

Przebudził się główny faworyt rozgrywek Bałtyk Gdynia, który wygrał trzeci mecz z rzędu. Gdynianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w 9. kolejce gromiąc Brdę Przechlewo 5:1. Bałtyk miał zdecydowaną przewagę, ale w pierwszej połowie strzelił tylko jednego gola - Karol Grzesiuk. Po przerwie skutecznością popisali się jednak snajperzy Bałtyku Dariuszowie Kudyba i Patalan. Kolejne trafienie dołożył Grzesiuk i mecz zakończył się efektownym zwycięstwem Bałtyku, który wcześniej wygrywał głównie różnicą jednej bramki.

Wyniki 9. kolejki: Czarni Czarne - Czarni Pruszcz Gdański 3:0, Polonez Bobrowniki - Gryf Słupsk 1:2, Bytovia - Orkan Rumia 0:0, Powiśle Dzierzgoń - Lechia II Gdańsk 1:1, Zatoka Puck - Olimpia Sztum 1:0, Bałtyk Gdynia - Brda Przechlewo 5:1, Arka II Gdynia - TKP Tczew 2:0, Orlęta Reda - Gryf Wejherowo 0:1, Orzeł Trąbki Wielkie - Huragan Przodkowo 3:1.