Stalówka z nowym trenerem przeciwko Wiśle

Piłka nożna. Z nowym trenerem Władysławem Łachem piłkarze Stali Stalowa Wola wyjechali w piątek na mecz 12. kolejki II ligi z Wisłą Płock. Pojedynek odbędzie się w sobotę o godz. 15.

- Umowa została podpisana, w czwartek trener Łach poprowadził pierwszy trening z drużyną, która w piątek wyjechała na mecz do Płocka - mówi Marek Jarecki, prezes Stali, który dodaje, że umowa z nowym trenerem została podpisana do końca rundy jesiennej. - Jaki skutek przyniesie ta zmiana? Miejmy nadzieję, że jak najlepszy, bo sytuacja jest bardzo trudna - mówi Jarecki. Przypomnijmy, że Stal po rozegraniu 11 meczów zajmuje dopiero 15. pozycję z dorobkiem pięciu punktów. Do bezpiecznego, 14. miejsca stalowowolanie tracą aż sześć punktów.

Łach ma 62 lata i jest trenerem pierwszej klasy. W swojej karierze trenerskiej prowadził Hutnika Kraków, Wisłokę Dębica, GKS Bełchatów, Kamax Kańczuga, Górnika Łęczna, Śląsk Wrocław, Górnika Wieliczka. Był także trenerem szkółki piłkarskiej w Filadelfii oraz "skautem" w Górniku Zabrze. Ostatnio był dyrektorem sportowym w Cracovii, gdzie nadal będzie zajmował się skautingiem. Przez 12 lat był też członkiem Rady Trenerów w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Już w sobotę nowego trenera Stali czeka pierwszy poważny test, bo Wisła Płock to jeden z najlepszych klubów w II lidze. W dotychczasowych spotkaniach płocczanie zdobyli 20 punktów i zajmują czwarte miejsce.

tomasz.welc@rzeszow.agora.pl

Pary 12. kolejki:

ŁKS Łomża - Tur Turek, Wisła Płock - Stal Stalowa Wola, Motor Lublin - Kmita Zabierzów, GKS Jastrzębie - Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa - Znicz Pruszków, Odra Opole - GKS Katowice, Piast Gliwice - Arka Gdynia, Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk - Pelikan Łowicz.