Sport w skrócie

TENIS STOŁOWY

Zaproszenie dla weteranów...

Radomski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego zaprasza na otwarty turniej o mistrzostwo Radomia weteranów. Zawody odbędą się 21 września (piątek) o godz. 17 w PSP nr 4 w Radomiu przy ul. Wyścigowej 49. Turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: 40-49 lat, 50-59 lat oraz 60 lat i starsi. Organizatorzy serdecznie zapraszają byłych zawodników oraz obecnie trenujących, a także amatorów i pasjonatów tenisa stołowego z naszego regionu. Na najlepszych czekają puchary i dyplomy.

...oraz dla amatorów

Z kolei wszystkich amatorów radomski związek zaprasza do wzięcia udziału w piątej już edycji drużynowej amatorskiej ligi tenisa stołowego. Zapisy drużyn liczących od 3 do 6 zawodników przyjmują prezes RTKKF w Radomiu Andrzej Jaśkiewicz (tel. 362 19 72) oraz prezes ROZTS Krzysztof Witerski (tel. 331 62 44 lub 664 71 64 34) w nieprzekraczalnym terminie do 30 września. Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł. W rywalizacji nie mogą brać udziału zawodnicy aktualnie grający w 1., 2. lub 3. lidze tenisa stołowego. Rozgrywki rozpoczną się 5 października i potrwają do 20 grudnia. Zawody dobywać się będą tradycyjnie w sali gimnastycznej PSP nr 4 w Radomiu przy ul. Wyścigowej 49. Dla najlepszych drużyn oraz indywidualnie dla najskuteczniejszych zawodników RTKKF w Radomiu ufunduje puchary i dyplomy.

SIATKÓWKA

Zagraj w Jadarze

Za pośrednictwem "Gazety" KS Jadar ogłasza nabór do sekcji piłki siatkowej chłopców urodzonych w latach 1996-97. Trenerzy Andrzej Sitkowski i Krzysztof Jaskulski zapraszają wszystkich chętnych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 27 września o godzinie 18.30 w sali gimnastycznej V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu przy ulicy Traugutta 52A. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 0 661 929 361.

TENIS

Wzięli rewanż

Adrian Okrutny z Returnu Radom w singlu oraz Kajetan Komsta i Bartłomiej Senderowski z RKT Radom w deblu triumfowali podczas turnieju o Puchar Prezydenta Radomia dla 12-latków. W finale gry pojedynczej Okrutny zwyciężył z Komstą, natomiast w meczu decydującym o wygranej w grze podwójnej duet RKT pokonał Okrutnego grającego w parze z klubowym kolegą Rafałem Krawczykiem. Ponadto trzecie miejsce w singlu zajął Senderowski.

PIŁKA NOŻNA

Rozlosowali puchar

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Od tej rundy rozgrywki zainaugurują przedstawiciele Mazowieckiej Ligi Seniorów naszego okręgu. Oto zestaw par: Ruszcovia Borkowice - Broń Radom, Beniaminek Radom - Sokół Przytyk, Zamłynie Radom - Powiślanka Lipsko, Orzeł Wierzbica - Iłżanka Kazanów, Zodiak Sucha - Pilica Białobrzegi, KS Magnuszew - KS Piaseczno, Sadownik Błędów - KS Warka. Mecze rozegrane zostaną w środę 26 września. Początek wszystkich spotkań zaplanowano na godzinę 16.