Rafał na podium w trialowym Pucharze Świata

Zawodnik KM Champion Rafał Kumorowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w trialu rowerowym.

W ostatniej rundzie tegorocznych zawodów pucharowych, które odbyły się w niemieckim Melsungen, Kumorowski wywalczył trzecią pozycję. Jego koledzy klubowi Karol Serwin i Paweł Reczek zajęli odpowiednio 14 i 15 miejsce. Warto dodać, że wszyscy startowali w najbardziej prestiżowej kategorii Elita 20``. - Areną dwudniowych zmagań najlepszych trialowców świata były skały i kamienie - mówi Krzysztof Serwin, prezes KM Champion. - Wyniki naszych zawodników są naprawdę bardzo dobre, a osiągnięcie Kumorowskiego można uznać za rewelacyjne. Cały czas mamy problemy ze sponsorami. Startujemy jakby na "wariackich papierach". Trochę nas wsparł Polski Związek Kolarski. Jeśli pozyskamy strategicznego sponsora, to nasze wyniki na pewno pójdą jeszcze w górę.

Wyniki

Zawody w Melsungen: 3. Rafał Kumorowski, 14. Karol Serwin, 15. Paweł Reczek; klasyfikacja łączna Pucharu Świata: 1. Dani Comas (Hiszpania), 2. Rafał Kumorowski (Polska, Champion Świdnik), 3. Benito Ros (Hiszpania), 11. Paweł Reczek,

13. Karol Serwin (obaj Polska, Champion).