Lekkoatletyka. CKS ponownie w I lidze

Po rocznej przerwie zawodnicy CKS-u Budowlani wracają do grona najlepszych drużyn w Polsce. W sobotę częstochowianie awansowali do lekkoatletycznej pierwszej ligi seniorów.

CKS w jednym roku spada z grona najlepszych polskich drużyn seniorów, by po roku zająć czołowe miejsce w zmaganiach drugoligowców i powrócić do elity. Taka sytuacja miała już miejsce dwa razy z rzędu. W tym roku częstochowska młodzież ponownie stanęła na wysokości zadania. W sobotę, w finałowych zawodach II ligi seniorów, które odbywały się na stadionie przy ul. Dąbrowskiego, zespół CKS-u, w składzie którego było jedynie sześciu seniorów (!), zajął trzecie, premiowane awansem miejsce.

- Rozpoczęliśmy zawody od mocnego uderzenia - ocenia trener CKS-u Marek Ciuk. - Pierwsze punkty zdobyli dla nas startujący na 5 km chodziarze [Mariusz Broll, Damian Żurawski, Damian Wołczyk - przyp. red.], którzy w komplecie zameldowali się podium. Pojawiła się szansa na awans, zawodnicy to widzieli, byli niesamowicie zmobilizowani i udało się to wykorzystać.

Sobotnie zawody miały kilku bohaterów. Jednym z nich była specjalizująca się w skoku Hanna Lechowicz. Oprócz swojej koronnej konkurencji zdobywała także punkty w skoku w dal oraz w biegu na 100 metrów przez płotki. Słowa szczególnego uznania należą się też startującej na 100 metrów Izabeli Sosnowskiej. Młodziczka CKS-u, biegając z dużo starszymi zawodniczkami, wywalczyła 4 punkty.

- Po cichu liczyliśmy na awans, jednak zdawaliśmy sobie doskonale sprawę z tego, że kilka zespołów jest od nas silniejszych - dodaje Ciuk. - Nasi seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi przeszli jednak sami siebie. Wszystkim należą się słowa uznania. Mimo niezbyt dobrych warunków atmosferycznych, dopięliśmy swego. Awans stał się faktem, prezes Jerzy Raganiewicz po zakończeniu finału oblewał wszystkich szampanem, a wielu naszych zawodników miało w oczach łzy.

Końcowa punktacja finału II ligi. 1. MKS MOS Płomień Sosnowiec - 364 pkt; 2. RKS Łódź - 321 pkt; 3. Budowlani Częstochowa - 284 pkt; 4. AKS Chorzów 240 pkt; 5. AZS Opole - 214 pkt; 6. Wisła Puławy - 170 pkt; Start Otwock - 167 pkt; 8. AZS Lublin - 96 pkt; 9. KKL Kielce - 60 pkt.