Cztery medale młodzieżowców w Słupsku

Kacper Kozłowski, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata seniorów (w sztafecie) nie daje o sobie zapomnieć

Z młodzieżowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Słupsku, znów przywiózł medale - dwa złote i jeden brązowy. Bez żadnych problemów wygrał na koronnym dystansie na 400 metrów, z kolei na 200 metrów zaledwie o dwie tysięczne okazał się lepszy od Mateusza Pluty (AZS AWF Kraków). Jakby tego było mało wspólnie z klubowymi kolegami z AZS UWM Olsztyn - Michałem Podolakiem, Emilem i Kamilem Gabrysiami w sztafecie 4x400 metrów stanęli na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczyła także Marta Barcewicz (AZS UWM Olsztyn) na dystansie 3 tys. metrów przez przeszkody, natomiast w konkurencji na 5 tys. była czwarta. Podobnie jak Paweł Jaguszewski (AZS UWM) w skoku wzwyż.

- Na Pomorzu nie dopisała nam pogoda, bo ciągle padał deszcz. - mówi Zbigniew Ludwichowski, szkoleniowiec AZS UWM. - Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodnikom, którzy potwierdzili, że potrafią walczyć do końca. Kacper przechodzi samego siebie, w tym sezonie wygrał już wszystko.