Siatkówka. Wkręt-Met wygrał Memoriał Gołasia

Częstochowski Wkręt-Met Domex AZS okazał się najlepszy w III Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. W finale rozgrywanego w Kępnie turnieju pokonał ZAK Kędzierzyn-Koźle 3:0

Trener Radosław Panas miał w Kępnie do dyspozycji ośmiu zawodników. Oprócz dwójki Amerykanów, Piotra Gacka i Roberta Szczerbaniuka, zabrakło Andrzeja Stelmacha, który nabawił się kontuzji mięśnia łydki.

- Nie jest to poważny uraz i Andrzej powinien szybko wznowić treningi. A tych, którzy grali, muszę pochwalić, bo pokazali się z naprawdę dobrej strony - podkreśla trener Panas. - Młodzi utwierdzili mnie w przekonaniu, że warto na nich stawiać. Jak tak dalej pójdzie, to ci, których z nami nie ma, będą musieli mocno walczyć o miejsce w składzie.

W piątkowym półfinale Wkręt-Met pokonał grający w pełnym składzie Jadar Radom.

- To był bardzo trudny, wyczerpujący, jednocześnie kluczowy mecz - mówi Panas. - Można powiedzieć, że zagraliśmy sześć setów, bo w trzecim wynik był 33:31. Zawodnicy wytrzymali jednak obciążenie.

Finałowy rywal - ZAK Kędzierzyn-Koźle - wystąpił bez podstawowych graczy: Jakuba Novotnego, Bartosza Kurka i Marcina Nowaka. Wyraźne zwycięstwo częstochowian powinno jednak cieszyć.

- Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że mecz z Jadarem był naprawdę wyczerpujący - dodaje Panas. - Nasz występ pokazuje, że przygotowania idą w dobrym kierunku. W finale graliśmy dojrzałą siatkówkę. Na wysoką ocenę zasłużył Paweł Woicki, który dużo grał środkiem i ciekawie na skrzydłach. W tym meczu równo szliśmy do 17, 18 punktów, ale końcówki należały już do nas.

Wyniki turnieju:

Wkręt-Met Domex AZS - Jadar Radom 3:2 (18:25, 25:18, 33:31, 20:25, 15:11)

Skład Wkręt-Metu: Woicki, Gierczyński, Wrona, Janeczek, Wika, Nowakowski, Gradowski (libero) - Wierzbowski.

Jadar: Lipiński, Pęcherz, Gawryszewski, Liefke, Pawliński, Nowik, Obdrzalek (libero) - Kokociński, Kocik, Owczarski, Maciończyk.

Wkręt-Met Domex - ZAK Kędzierzyn-Koźle 3:0 (19, 20, 23)

ZAK: Pilarz, Jarosz, Domonik, Patucha, Małecki, Szczygieł, Mierzejwski (libero) - Bakumovski.

Inne wyniki: Resovia - ZAK Kędzierzyn 2:3, o III miejsce Resovia - Jadar 3:0.

Karnety w sprzedaży

W siedzibie AZS-u SSA przy ul. Dekabrystów 41 można nabywać karnety na sezon 2007/2008. Wejściówki będą obowiązywać na wszystkie mecze Polskiej Ligi Siatkówki, Pucharu Polski oraz Pucharu Europy CEV. Cena karnetu na miejsca na parterze to 500 zł brutto, na balkon 300 zł brutto. Sekretariat czynny jest w godz. 8-16.